07 Ağustos 2020 Cuma

SAMSUN'DA KOOPERATİF BAŞKANI METİN SİNECEK 15 TEMMUZ ANITI YAPTIRDI

Samsun'da kooperatif başkanı Metin Sinecek 15 Temmuz Anıtı yaptırdı

Samsun-Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, Sinop Cezaevinde kalan mahkumlara yaptırdığı 15 Temmuz Anıtını kooperatif binasında sergiliyor.

13 Temmuz 2018 Cuma 16:31 GÜNCEL

Samsun-Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, 15 Temmuz hani darbe girişiminin 2'inci yıl dönümünde, Sinop Cezaevinde kalan mahkumlara yaptırdığı 15 Temmuz Anıtını, kooperatif binasında yaptırdığı özel bölmede sergiliyor.


15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ terör örgütünün Türkiye'de gerçekleştirmeye kalkıştığı darbe girişimini ve bu darbe girişimine karşı koyarken şehit olan vatandaşları unutturmamak için Sinop Cezaevinde kalan mahkumlara 15 Temmuz Anıtı yaptırdığını açıklayan Metin Sinecek, "Sinop Cezaevinde kalan mahkumlara 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde 15 Temmuz Anıtı yaptırdık. Bu anıtta, 15 Temmuz Şehitler Köprüsünün maketi ve bu maket üzerinde ise  o karanlık gecede darbecilere canları ile direnen vatandaşlarımızın destansı direnişini anlatan figürler bulunuyor. Yine yaptırmış olduğumuz 15 Temmuz Anıtında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Anıtkabir bulunuyor. Kooperatif binamızda sergilediğimiz 15 Temmuz Anıtında ki maketler, kredi ve kredi ödemeleri için buraya gelen esnaflarımızın büyük ilgisini çekiyor." dedi.

15 Temmuz hain darbe girişimini 2'inci yıl dönümünde bir kez daha kınadıklarını kaydeden Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, açıklamasında, "Allah bizlere bu ülkeye böyle bir olayı bir daha yaşatmasın. 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimine canlarını ortaya koyarak karşı koyan ve şehit olan insanlarımıza çok şey borçluyuz. Onları unutturmamak için böyle bir anıt yaptırdık." diye konuştu.

Öte yandan Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde sergilenen 15 Temmuz Anıtında ayrıca Şehit Ömer Halisdemir, şehit Erol Olçok'un fotoğrafları ve 15 Temmuz gecesine ait karelerde yer alıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

aaaaaa

14 Temmuz 2018 Cumartesi 13:50

kendi reklamını yapan tip

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da tramvay ve SAMULAŞ otobüsleri 15 Temmuz'da ücretsiz yolcu taşıyacak

Samsun'da tramvay ve SAMULAŞ otobüsleri 15 Temmuz'da ücretsiz yolcu taşıyacak