24 Ağustos 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA KORE GAZİSİ SELAHATTİN ERZİNCAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Samsun'da Kore Gazisi Selahattin Erzincan son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da 88 yaşında vefat eden Kore Gazisi Selahattin Erzincan, Büyük Camide düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

28 Ocak 2018 Pazar 14:47 GÜNCEL
Samsunlu Kore Gazisi Selahattin Erzincan geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. 88 yaşında hayata gözlerini yuman Kore Gazisi Selahattin Erzincan'ı son yolculuğuna Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz uğurladı.

Geçtiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinde yürümekte zorluk çekmesi sebebiyle çevredekiler tarafından oturduğu sandalye ile protokol tribününe götürülen 88 yaşındaki Selahattin Erzincan tüm Türkiye’nin hafızasına kazınmıştı. Kore Gazisi Selahattin Erzincan, ölmeden önce son isteğinin bu törene katılmak olduğunu belirtmiş ve bu isteği ile herkesi duygulandırmıştı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın üzerinden 5 ay sonra hayata veda eden Kore Gazisi Selahattin Erzincan tüm Samsun'u ve Türkiye’yi yasa boğdu. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kore Gazisi Selahattin Erzincan’ı çok sevdiğini ve her zaman yanında olduğunu belirterek, “Selahattin abimiz için bugün son görevimizi yerine getiriyoruz. Kendisini çok seven birisi olarak ölümü beni derinden etkiledi. Benim gibi yüzlerce, binlerce kişinin gönlünde taht kuran Selahattin abimizi hiç unutmayacağım. Rabbim rahmet eylesin. Geride kalan emanetlerine her zaman sahip çıkacağız” dedi. Erzincan’ın naaşı Büyük Camii’de öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kıranköy Mezarlığı’na defnedildi. Cenaze merasimine Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve belediye bürokratları, Garnizon Komutanı Recep Ali Üstün, Jandarma Komutanı Ünsal Ağaoğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Diril, gaziler ve yakınları katıldı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum İlçesinde siyasi partilerin ilçe başkanları vatan için biraraya geldi

Samsun'un Atakum İlçesinde siyasi partilerin ilçe başkanları vatan için biraraya geldi