24 Ağustos 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA KORE VE KIBRIS GAZİLERİ ZEYTİN DALI HAREKATI İÇİN ASKERLİK BAŞVURUSUNDA BULUNDU

Samsun'da Kore ve Kıbrıs Gazileri Zeytin Dalı harekatı için askerlik başvurusunda bulundu

Samsun'da 30 Kore ve Kıbrıs gazileri Zeytin Dalı Harekatına destek vermek için askerlik şubesine giderek gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

26 Ocak 2018 Cuma 19:53 GÜNCEL

Samsun'da Türkiye Muharip Gaziler Derneği ile Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EMŞAD) üyesi gaziler, Zeytin Dalı Harekatı nedeni ile gönüllü askerlik başvurusunda bulunarak, "Gaziler olarak Afrin'e gitmeye hazırız." dedi.


Samsun'da, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ile Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EMŞAD) üyesi gaziler, ellerinde Türk bayrakları ve göğüslerinde madalyaları ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak için gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

Samsun'in İlkadım ilçesinde bulunan Askerlik Şubesi Başkanlığına giden gaziler, Zeytin Dalı Harekatı'nda gönüllü asker olmak istediklerini belirten dilekçelerini verdi.Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril, ellerinde Türk bayraklarıyla Askerlik Şubesi'nin önünde toplanan gaziler adına yaptığı açıklamada, 30 Kore ve Kıbrıs gazisinin, gönüllü askerlik için Askerlik Şube Başkanına dilekçelerini teslim ettiğini söyledi.

Her zaman devletin yanında olduklarını vurgulayan Diril, "Bu ülke, kanla yoğruldu, kanla yoğrulmaya devam edecek. Gaziler olarak Afrin'e gitmeye hazırız. Bizler, yaşımız kaç olursa olsun Kuvayımilliye ruhu ile vatan savunması için canımızı bile vermeye hazırız." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da şehit Yahya Acar'ın babası gönüllü askerlik başvurusu yaptı

Samsun'da şehit Yahya Acar'ın babası gönüllü askerlik başvurusu yaptı