04 Mart 2021 Perşembe

SAMSUN'DA KORONA ALARMI! İŞTE HIFZISSIHHA KURULUNUN ALDIĞI YENİ YASAK KARARLARI

Samsun'da Korona alarmı! İşte Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı yeni yasak kararları

Samsun'da son süreçte Korona Virüs vakalarının artış göstermesi üzerine İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yeni kararlar alarak kamu kurumlarına iş ve işlemler dışında ziyaretçi girişlerini yasakladı, AVM'lere ise HES kodu zorunluluğu getirdi.

11 Kasım 2020 Çarşamba 22:33 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs alarmı verildi. Samsun'da Valilik yeni Korona Virüs yasaklarını açıkladı. Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 11/11/2020 Tarihli ve 125 Sayılı Kararı ile işte alınan yeni yasak kararları..


Samsun Valiliği, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 11/11/2020 Tarihli ve 125 Sayılı Kararlarını açıkladı. Buna göre Samsun'da alınan kararlar kapsamında sitelere ait tüm ortam kullanım alanlarında apartman toplantısı, oturma, gün, doğum günü, nişan, yemek etkinlikleri yasaklanırken, Milli Eğitime bağlı özel ve kamu eğitim kurumları ile AVM çalışanlarına HES kodu zorunluluğu getirildi.

Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 11/11/2020 Tarihli ve 125 Sayılı Kararı doğrultusunda kamu kurumlarına iş ve işlemler dışında ziyaretçi girişi yasaklanırken, Samsun'da kalabalık caddelerde rastgele HES kodu sorgulaması yapılması kararlaştırıldı.

Samsun Valiliğinden İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 11/11/2020 Tarihli ve 125 Sayılı Kararları ile ilgili şu bilgiler verildi.
"Samsun genelinde faaliyetlerine devam eden alış-veriş merkezi (AVM) çalışanları ve içerisinde faaliyet gösteren mağaza çalışanlarının, AVM yönetimince mesai başlangıçlarında HES kodu sorgulamasının yapılmasına, sorgulama sonuçlarının her Pazartesi Samsun Valiliği İSDEM’e (İl Salgın Denetim Merkezi) yazılı olarak bildirilmesine, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı özel ve kamu eğitim kurumlarında öğrenci taşıma hizmeti/görevi yapan şoför ve yardımcı personelin HES kodlarının İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilerek her gün düzenli olarak sorgulanmasına, riskli kişilerle ilgili gerekli önlemlerin alınmasına, İlimiz genelinde apartman ve sitelere ait olan tüm ortak kullanım alanlarında her türlü toplu etkinliğin (apartman toplantısı, oturma, gün, doğum günü kutlamaları, nişan, yemek, kahvaltı vb.) yapılmasının engellenmesine, kararın site ve apartman yöneticileri tarafından uygulanmasına ve herkesin görebileceği bir yere asılmasına, aksi takdirde idari ve adli işlemlerden site ve apartman yöneticilerinin de sorumlu olacağının tüm ilgililere bildirilmesine, Kamu kurum ve kuruluşlarında vatandaşa sunulan hizmetler ile yapılan iş ve işlemler haricinde kamu binalarına ziyaretçi kabul edilmemesine, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan filyasyon çalışmasında kullanılmak üzere ihtiyaç halinde başta belediyeler olmak üzere tüm kurumlardan araç teminin sağlanmasına, İl genelinde yapılacak denetimlerde daha da etkin denetim yapılmasının sağlanmasına, denetimlere belediye yetkilileri, meslek kuruluşları (Sanayi ve Ticaret Odası, Esnaf Sanatkârlar Odası vb.) yönetimi, mahalle muhtarları gibi söz sahibi kişilerin katılmalarının sağlanmasına, Kalabalık caddelerde Valiliğimizin uygun göreceği durumlarda ve zamanlarda rastgele HES kodu sorgulamasının yapılmasına karar verilmiştir"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 12 Kasım itibari ile sokak ve caddelerde sigara içmek yasaklandı

Samsun'da 12 Kasım itibari ile sokak ve caddelerde sigara içmek yasaklandı