22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA KORONA TEHDİDİ SÜRÜYOR! ÇADIR KURAN MANGAL VE SEMAVER YAKANLAR UYARILDI

Samsun'da Korona tehdidi sürüyor! Çadır kuran mangal ve semaver yakanlar uyarıldı

Samsun'da Korona Virüs tehdidi sürerken plaj ve piknik yerlerinde yasak olmasına rağmen çadır kuran, mangal ve semaver yakan vatandaşları zabıtalar uyardı.

21 Temmuz 2020 Salı 16:34 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Covid-19 salgını nedeniyle yasak olmasına rağmen piknik yerlerinde, sahillerde ve Mavi Bayraklı plajlarda mangal ve semaver yakan vatandaşları uyardı. 


Sosyal izolasyonun sağlanması ve salgının bulaşma riskinin azaltılması için İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında mangal yakma ve çadır kurma yasağı olan piknik alanları ve sahil şeridi, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından belirli aralıklarla kontrol ediliyor.
  
Koronavirüs salgını sonrası 1 Haziran’dan itibaren başlayan normalleşme sürecinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da vatandaşların kullanımına açılan sahiller, parklar, ören yerleri ve yürüyüş alanlarında mangal yapma yasağı devam ediyor. 

Yerleşim yeri içi, park ve bahçelerde yürürlükte olan yasağa rağmen mangal yapan vatandaşlar, zabıta ekipleri tarafından uyarılıyor. Ayrıca Mavi Bayraklı plajlarda kurulan çadırlar da düzenin sağlanması için kaldırılıyor. 

Mavi Bayraklı plajlarda çadır kurmanın yasak olduğunu, dolayısıyla kurulan çadırların zabıta ekiplerince kaldırıldığını vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanvekili Mehmet Karakaya, "Samsun sahil şeridinde ve piknik yerlerinde mangal ve semaver yakan vatandaşlarımızı uyararak yasakları hatırlatıyoruz. Salgın sonrası İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeler doğrultusunda yaptığımız uygulamalarla sosyal mesafenin korunmasını ve salgının bulaşma riskinin azalmasını hedefliyoruz. Ayrıca Adnan Menderes Bulvarı boyunca yürüyüş yapan, bisiklete binen vatandaşlarımızın ve parklarda oynayan çocukların dumandan etkilenmemesi, sağlıklı bir ortamda spor yapmaları ve eğlenmeleri için semaver yakan vatandaşlarımıza da uyarılarda bulunuyoruz. 

Yine aynı şekilde Mavi Bayraklı plajlarda çadır kuran vatandaşlarımızı da yasaklar hakkında bilgilendirerek çadırlarını kaldırmalarını sağlıyoruz. Belediye olarak, Samsun’da mutlu ve güvenilir bir ortam oluşturmak, salgını en az zararla atlatmak için aldığımız bu önlemlerde bizlere destek olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Bafra ve 19 Mayıs ilçelerinde 42 mahallenin su sorunu çözüldü

Samsun'un Bafra ve 19 Mayıs ilçelerinde 42 mahallenin su sorunu çözüldü