16 Ocak 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA KORONA VAKALARI HIZLA ARTIYOR KADEF 500 KİŞİLİK FUTBOL TURNUVASI DERDİNDE

Samsun'da Korona vakaları hızla artıyor KADEF 500 kişilik futbol turnuvası derdinde

Samsun'da Korona Virüs vakalarının hızla arttığı açıklanırken, Kavak Dernekler Federasyonunun 500 kişinin katılacağı bir futbol turnuvası başlatması ve İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın da bu turnuvayı örnek göstermesi şaşkınlık yarattı.

06 Eylül 2020 Pazar 14:15 GÜNCEL

Samsun'da Kavak Dernekler Federasyonu(KADEF) tarafından 22 takım ve 500 gencin katılacağı futbol turnuvasını Korona Virüs salgınında 1'inci dalganın ikinci piki yaşanırken başlatması tepki çekti.


Samsun'da Korona vakaları hızla artıyor Kavak Dernekler Federasyonu (KADEF) 500 kişilik futbol turnuvası derdinde

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) Bilim Kurulu kararı ile futbol maçlarının seyircisiz oynanmasına karar verirken, Samsun'da KADEF tarafından salgının devam ettiği bu süreçte 500 kişinin katılacağı bir futbol turnuvası başlattı. KADEF'in başlattığı halı saha futbol turnuvasının açılış karşılaşmasına İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, KADEF Başkanı Bayram Erişgin gibi isimler katıldı.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın futbol turnuvası ile ilgili servis edilen haberde, KADEF tarafından Korona Virüs salgının devam ettiği ve vakaların arttığı bu süreçte yapılan futbol turnuvasını diğer hemşehri derneklerine örnek gösterdiği bilgisi yer aldı.

Futbol turnuvasının açılışına katılan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu'da 22 takımda 500 gencin turnuva dolayısıyla bir araya geldiklerini belirterek "Yapılan bu Futbol Turnuvası ile yüzlerce gencimiz birbirleri ile tanışma fırsatı buldu. Gençlerimiz ve halkımız arasında birlik ve beraberliği tesis eden her türlü güzel etkinliklerin daima içinde ve yanında olacağız. Açılış maçı ile başlattığımız turnuvanın final müsabakaları da Kavak'ta yapılacak. Ben bu güzel ve anlamlı turnuvaya katılan bütün takımlarımıza centilmence bir müsabaka ve başarılar diliyorum" dedi.

KADEF tarafından Korona Virüs salgınında vakaların arttığı bir dönemde düzenlenen futbol turnuvasının stres atmak için gerçekleştirildiği belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi meclis üyeleri 9 personel konusunda yanlış bir karara imza attı

Atakum Belediyesi meclis üyeleri 9 personel konusunda yanlış bir karara imza attı