25 Ekim 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA KORONA VİRÜS NEDENİYLE KAPATILAN HAYVAN PAZARLARI YENİDEN AÇILDI

Samsun'da Korona Virüs nedeniyle kapatılan hayvan pazarları yeniden açıldı

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Korona Virüs salgını sebebi ile Samsun ve ilçelerde kapatılan Hayvan Pazarlarının normalleşme süreci ile birlikte yeniden açıldığını duyurdu.

15 Haziran 2020 Pazartesi 12:17 GÜNCEL

Samsun ve Samsun'a bağlı ilçelerde Korona Virüs salgını sebebi ile kapatılan hayvan pazarları İl Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonunun aldığı karar ile yeniden açıldı.


Samsun'da bulunan ve Korona Virüs tedbirleri kapsamında, İl Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu tarafından 18.03.2020 tarih ve 2020/03 sayılı karar gereği İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 20.03.2020 tarihinde kapatılan Hayvan Pazarları normalleşme süresi içinde 15.06.2020 tarihinden itibaren alınan tedbirlerle yeniden açıldı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam "Salgınla ilgili Bakanlığımızın öngördüğü tedbirler kapsamında; Hayvan pazarlarına hayvan giriş ve çıkışlarının ayrı ayrı noktalardan kontrollü bir şekilde yapılması, giriş ve çıkışta nakil araçlarının temizlik ve dezenfeksiyonunun sağlanması, hayvan pazarına gelen kişilerin maske takması, el dezenfeksiyonu ile el dezenfeksiyonlarının yapılması, ateşlerinin ölçülmesi ile yüksek ateşi, burun akıntısı ve öksürüğü olanlar ile maskesiz kişilerin pazarlara girişlerine izin verilmemesi gerekmektedir. Ayrıca Hayvan Satış Yerlerine kapasitenin yüzde 50’si kadar hayvan alınması, hayvan sahiplerinin aralarındaki sosyal mesafenin sağlanabilmesi açısından hayvan padoklarının bir boş bir dolu olacak şekilde ayarlanması, hayvan alım satımlarında sosyal mesafeye dikkat edilmesi konusunda insanların uyarılması gereklidir. Unutmayalım ki bu tedbirler hepimizin sağlığı içindir" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Korona Virüs sürecinde neler yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Korona Virüs sürecinde neler yaptı