30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN'DA KORONA VİRÜS NEDENİYLE KARANTİNA ALTINA ALINAN KİŞİ SAYISI AÇIKLANDI

Samsun'da Korona Virüs nedeniyle karantina altına alınan kişi sayısı açıklandı

Samsun'da Korona Virüs nedeniyle kaç kişi karantina altına alındı. Samsun Valisi Osman Kaymak, ölümcül Korona Virüs şüphesi ile Samsun'da karantina altına alınan hasta sayısını açıkladı.

16 Mart 2020 Pazartesi 15:28 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'da kaç kişinin Korona Virüs nedeniyle karantina altında olduğunu açıkladı.


Samsun Valisi Osman Kaymak, Umreden dönen 10 kişinin Samsun'da korona virüs nedeniyle gözlem altında olduğunu söyledi. Samsun Valisi Osman Kaymak, Korona Virüs şüphesi ile karantina altına alınan bu kişilerin sadece Samsunlu olmadığını çevre illerde yaşayan ancak umreden döndükten sonra gözlem altına alınan kişiler olduğuna dikkati çekti.

Samsun'da umreden gelen ve gözlem altında bulunan 10 kişinin olduğunu söyleyen Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Gazetesinden Merve İlhan'ın haberine göre konuyla ilgili şu bilgileri verdi.

"İlimizde şu anda yurtlarda kimse yok. İlimize gelen kişilerin muayeneleri yapıldı. Umreden gelen  vatandaşlarımızın Sağlık İl Müdürlüğü tarafından sürekli kontrolleri yapılıyor. İlimizde şu anda bilinen bir vaka yok. Olay çok ciddi ve kalabalık ortamlardan uzak durmamız gerekiyor. Umreden gelen vatandaşlarımız da 14 gün boyunca evlerinden kesinlikle çıkmasın ve ziyaretçi de kabul etmesin" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum ilçesinde Korona Virüs'e karşı acil eylem planı devreye konuldu

Samsun'un Atakum ilçesinde Korona Virüs'e karşı acil eylem planı devreye konuldu