22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA KORONA VİRÜS VAKALARI İLE İLGİLİ OKUYUCU YORUMLARINDA YER ALAN İDDİALAR ŞAŞIRTTI

Samsun'da Korona Virüs vakaları ile ilgili okuyucu yorumlarında yer alan iddialar şaşırttı

Samsun'da Ramazan Bayramının son günü 9 yeni Korona Virüs vakası ortaya çıkarken, bu gelişme ile ilgili yayınladığımız haberlere gelen okuyucu yorumlarında yer alan iddialar ise bir hayli şaşırttı.

27 Mayıs 2020 Çarşamba 12:09 GÜNCEL

Samsun Valiliği, Ramazan Bayramının son gününde kentte 9 yeni Korona Virüs vakasının tespit edildiğini duyururken, Sağlık İl Müdürlüğü ise tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu her gün yeni vakalarla karşılaştıklarını açıklamıştı. Bu açıklamalara gelen okuyucu yorumları ise hayli şaşırttı.


Samsun Valiliği ve Sağlık İl Müdürlüğü, Korona Virüs testi pozitif çıkan 9 yeni vaka tespit edildiğini sokağa çıkma yasağının bitmesine dakikalar kala duyururken, bu gelişme anlık olarak haberleştirilerek kamuoyuna duyuruldu. Valilik, Samsun'da 9 yeni vaka tespit edildiğini duyururken, Sağlık İl Müdürlüğü ise tehlikenin geçmediğini belirterek, tedbirsizlik ve dikkatsizlik nedeniyle her gün yeni vakalarla karşılaştıklarını açıklamıştı.

Samsun Kent Haber'de yer alan bu açıklamalara ise okuyuculardan şaşırtıcı ve dikkat çekici yorumlar geldi. Bir okuyucu yaptığı yorumda, "Doğru 3 tanesi Duruşehir.... Sitesinde. Peki ne önlemi alınmış? Sitede filyasyon yapılmadı. Karantina yok. Daha öncede bu sitede 10 civarında vaka vardı. Duruşehir sıkıntılı bölge. Fakat nedense bilerek hiçbir çalışma yapılmıyor. Bunun altındaki sebep ne olabilir. Her yerde önlemler karantinalar alınırken burda tuhaflık var. Ben anlayamıyorum. Siz anladınız mı" derken Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç'un açıklamalarına ise okuyucumuzdan "Sayın editör bulunduğum ... sitesinde 7. Vaka meydana geldi. Hiçbir önlem karantina alınmadı. Sağlık müdürü vali hiçbir önlem falan aldığı yok. Arife günü 6.kat komşumun testi pozitif çıktı eşine test yapıldı oda pozitif evde karantinaya gönderdiler. Sitede hiçbir önlem çalışma yok. Daha öncede sitemizde 5-6 pozitif vakalar çıktı. Hiçbir önlem alınmadı. Sağlık ekipleri gelmedi bile. Yeter artık. Hem işlerini yapmıyorlar Hemde önlem dikkat diyorlar. Samsun’da Korona Allah a emanet. saygılar" yorumu geldi.

Bu her iki yorumu dikkat çekici olması ve söz konusu okuyucu yorumları ile ilgili kamuoyuna bir açıklama yapılması zorunluluğu içermesi nedeniyle yayınlıyoruz.
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

H.Ş.SEZER

28 Mayıs 2020 Perşembe 00:25

Sanki vaka olması pandemi sürecinde anatomik bir şey gibi yakınılması ne cahilce! Üstelik covit vakaları hizmet kısmındaki tabip Arkadaşlarda gözlenmişse! Yazık!yazıklar olsun ! Filyasyon için kapı kapı gezmeye gerek de yok!vaka pozitifse vaka izolasyonu ile takibi yapılır! Bundan sonra şahsi negatifliğinizi burdan değil, komşularınıza ve topluma yardımcı olarak ilerlettin! Mesela izole olun!steril olun!tedbirli olun!

Serkan Macit

27 Mayıs 2020 Çarşamba 23:52

Bir habere gerçek adlarını yazmaktan imtina eden iki kişi tarafından yapılan yorumun dahi tekrardan haberi yapılabiliyorsa burada profesyonel! bir yaklaşım söz konusu diye düşünüyorum.

Serkan Macit

27 Mayıs 2020 Çarşamba 23:51

Keşke komşum dedikleri insanlar hakkında yalanlarını gazete köşelerinde paylaşmasalardı. Bahsettiği insanların testleri negatif ve bu bilgi kendilerinden teyit edilmiştir. Pozitif diyen komşumuz! acaba Bu bilgiyi nereden teyit etti merak edilesi bir durum. Evet her sitede olabileceği gibi bizim sitemizde de vakalar oldu ve pozitif olan kişiler bu durumlarını öğrendikten sonra gerekli tedbirlerini ya evlerinde kendilerini karantinaya alarak ya da hastanede tedavi olarak aldılar.

Serkan Macit

27 Mayıs 2020 Çarşamba 23:50

Adı geçen sitenin yönetim kurulundayım. Ben gerçek adımı yazarak yorum yapacağım. . Çünkü yukarıda yorum yazan insanlar ya gerçek isimlerini kullanmamışlar ya da bu sitede oturmuyorlar. Yapmış oldukları yorumların birçoğu eksik ya da hatalı. Sitemizde kaç vakanın olduğu konusunda dahi tutarsızlıkların olduğu iki yorum var. Heleki "6. Kat komşumun hem kendisi hem eşi pozitif çıktı" diyen hatadan ziyade yalan konuşmakta.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Fındık üreticilerine birlik başkanından çağrı! Toprak bir fabrikadır bahçeye gel

Fındık üreticilerine birlik başkanından çağrı! Toprak bir fabrikadır bahçeye gel