28 Ocak 2021 Perşembe

SAMSUN'DA KORONA VİRÜS VAR MI? TÜRKİYE'NİN İL İL KORONA VİRÜS HARİTASI!

Samsun'da Korona Virüs var mı? Türkiye'nin il il Korona Virüs haritası!

Türkiye'nin il il Korona Virüs haritası.. Hangi şehirlerde Korona Virüs görüldü. Samsun'da Korona Virüs tehdidi var mı. Türkiye'nin Korona Virüs haritasında kırmızı ve mavi renkle işaretler ne anlama geliyor.

24 Mart 2020 Salı 13:13 GÜNCEL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı bir açıklamada Korona Virüs'ün tüm Türkiye'ye yayıldığını söyledi. Peki Türkiye'nin Korona Virüs haritasında hangi şehirlerde virüs görüldü, hangi şehirler risk altında.


Devlet ölümcül virüsün ilk görüldüğü tarihten bu yana vatandaşlara evlerinde kalmaları çağrısında bulunuyor. Ancak buna rağmen bu çağrılara kulak tıkayan vatandaşlar hem alınan tedbirleri ihlal ediyor hem de ölümcül virüse karşı yapılan çağrıları..

Alınan tedbirleri ihlal eden ve yapılan EvdeKal çağrılarına kulak tıkayarak sokaklara çıkmaya devam eden vatandaşlar, ölümcül virüsün ilk kurbanları olacak gibi.. Zira İtalya ve Çin başta olmak üzere bir çok ülkede aynı duyarsızlığı sergileyen kişiler, virüsün ilk kurbanları oldu ve ölümcül pandemik virüsün yayılmasına neden oldu.

Wikıpedia'da '2020 coronavirus pandemic in Turkey' başlığı ile yayınlanan raporlarda, Türkiye'nin Korona Virüs haritasına da yer verilirken, bu haritada bazı şehirlerin kırmızı bazı şehirlerin ise mavi renk ile işaretlenmiş olması dikkati çekiyor. 
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:COVID-19_Outbreak_Cases_in_Turkey.svg#mw-jump-to-license sayfasında bulunan bilgilere göre Türkiye'nin Korona Virüs haritası olarak yayınlanan görselde, kırmızı renk ile işaretlenen şehirlerde ölümcül virüsün varlığı onaylanmış, mavi renk ile belirtilen şehirler de ise Korona Virüs şüphesi ve şüpheli vakaların olduğu ifade ediliyor.

"Son zamanlarda Sars-CoV-2 yada Dünya Sağlık örgütünün COVID-19 olarak adlandırdığı koronavirüsü hakkında medyada yada sosyal medyada çok fazla yalan haber dolaşmaktadır. Haberin esas resmi kaynağından geldiğini araştırmadan lütfen inanmayınız ve de paylaşmayınız. Zaten çok fazla bilgi sahibi olunmamış ve araştırmaları bile tam tanımlanmamış, bilim dünyasında bile çok yeni keşfedilmiş bir virüs bu Koronavirüsü, o nedenle lütfen kendi hijyeninize dikkat edin, risk altındaki gruba destek olun mümkün olduğunca şu aralar sosyal hayatınızı ev içerisinde sürdürün." uyarısının da yapıldığı sayfada Türkiye'de Korona Virüs ile ilgili onaylanan vakalar ve şüpheli vakalar ile ilgili şu aşağıda ki şehirlerin isimleri yer alıyor. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valiliği fotoğrafladı! Korona Virüs nedeniyle sokaklar bomboş

Samsun Valiliği fotoğrafladı! Korona Virüs nedeniyle sokaklar bomboş