28 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN'DA KORONA VİRÜSÜ VAR İDDİASINA YENİ AÇIKLAMA!

Samsun'da Korona Virüsü var iddiasına yeni açıklama!

Samsun'da yabancı uyruklu bir hastada Korona Virüsüne rastlandığı yönündeki iddialar üzerine Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulunan vatandaşlar ve sağlık personeli maske takarken, yetkililer Korona Virüsü iddiası ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

25 Şubat 2020 Salı 16:22 GÜNCEL

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesinde Korona Virüsü bulunan bir hastanın olduğu iddiası panik yaşanmasına neden olurken, hastanede bulunan vatandaşlar ve sağlık personeli ise ağız maskeleri takarak tedbir aldı.


Samsun'da Korona Virüsü iddiası panik yaşanmasına neden oldu. Çin'den başlayarak tüm dünyaya yayılan ölümcül virüsün Samsun'da yabancı uyruklu bir hastade görüldüğü ve hastanın Samsun Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırılarak karantina altına alındığı yönünde sosyal medyada paylaşılan bilgiler, kentte gündem oldu.

TETKİK YAPILDI VİRÜS YOK
Yetkililer söz konusu iddia ile ilgili yeni yaptıkları açıklamada, Samsun'da Korona Virüsü olmadığına dikkati çekerek, yabancı uyruklu bir hastanın Korona Virüsü şüphesi ile hastaneye kaldırıldığı, yapılan tetkikler sonucunda hastada ölümcül virüse rastlanmadığı ve söz konusu hastanın taburcu edildiği belirtildi. 

RESMİ OLMAYAN BİLGİLERİ PAYLAŞMAYIN UYARISI
Samsun'da gündem olan Korona Virüsü iddiası yetkililer tarafından yalanmasına rağmen, sosyal medyada bu yönde yapılan paylaşımların panik ve tedirginlik yarattığı, bu nedenle resmi olarak doğrulanmayan bilgilerin sosyal medya mecralarında paylaşılmaması konusunda da yetkiler ayrıca vatandaşları uyardı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'de Derecik Mezarlığının çamur içinde olması tepki çekiyor

Samsun'de Derecik Mezarlığının çamur içinde olması tepki çekiyor