16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN'DA KORONA VİRÜSÜNE KARŞI TRAMVAYLARA ÖZEL İLAÇLAMA YAPILIYOR

Samsun'da Korona virüsüne karşı tramvaylara özel ilaçlama yapılıyor

Samsun'da SAMULAŞ bünyesinde bulunan tramvaylarda Çin'de baş gösteren Korona virüsüne karşı ekstra tedbirler alındı. Samsun'da Korona virüsüne karşı tramvaylara özel ilaçlama yapılıyor.

20 Şubat 2020 Perşembe 16:07 GÜNCEL

Samsun'da toplu taşıma aracı olarak kullanılan tramvaylarda Korona virüsüne karşı SAMULAŞ A.Ş sıkı önlemler aldı.


SAMULAŞ A.Ş Çin'de hortlayan ve ölümlere neden olan Korona virüsüne karşı tramvaylarda temizlik ve ilaçlama çalışmalarını sıkı bir şekilde yürütüyor. Tramvay seferlerinin sona ermesi ile birlikte görevliler temizlik çalışmalarını özel kıyafetler giyerek yapıyor.

Samsun'da toplu taşıma aracı olarak kullanılan tramvaylarda SAMULAŞ A.Ş görevlileri tarafından tüm koltuklara Corona virüsüne karşı ilaç püskürtüldü, camlar ve tutacaklar ise ilaçlı bezlerle silindi. SAMULAŞ İşletmelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Beler, Samsun Haber Ajansından Şahin Binici'ye yaptığı açıklamada "Günlük olarak seferi biten araçlarımızı depomuza alıyoruz. Dış temizlikleri bittikten sonra sağlık konusunda bilinçlendirilmiş personel ekibimizle, günlük, haftalık ve aylık olarak temizliğimizi yapıyoruz. Günlük temizliğin haricinde şu anda gündemde olan Corona virüsüne karşı tüm araçlarımızı her gün olmak üzere dezenfekte ediyoruz. İlaçlamalar yapıyoruz. Bu ilaçlama çalışması bakteriler ve mantarlara karşı da sürekli yaptığımız bir durum. Kullandığımız ilaçlar kesinlikle yan etkisi olmayan ilaçlar. Günde yaklaşık 100 ile 150 bin arasında yolcuya hitap ediyoruz. O nedenle profesyonel ekibimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Samsun halkı gönül rahatlığı ile toplu taşıma araçlarımızı kullanabilirler" dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yüksel Yıldırım Samsunspor Dernek Başkanlığına adaylığını resmen açıkladı

Yüksel Yıldırım Samsunspor Dernek Başkanlığına adaylığını resmen açıkladı