27 Ekim 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA KORONA'YA RAĞMEN TEMİZLİK İŞÇİLERİ MASKESİZ ÇÖP TOPLUYOR

Samsun'da Korona'ya rağmen temizlik işçileri maskesiz çöp topluyor

Samsun'da Korona Virüs salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağının olduğu Cumartesi günü, belediye temizlik işçileri çöpleri toplarken, çalışanların maskesiz olması ise dikkati çekti.

18 Nisan 2020 Cumartesi 17:11 GÜNCEL

Samsun'da 18 Nisan Cumartesi günü sokağa çıkma yasağı uygulanırken, belediyelerin temizlik çalışanları ise maskesiz olarak fedakarca çalışarak gün boyu sokaklardan çöpleri topladı.


İlkadım ilçesinde de belediye çalışanları Korona Virüs sebebi ile uygulanan sokağa çıkma yasağında, çöp kamyonu arkasında sokak sokak gezerek çöpleri topladı. İlkadım Belediyesinin temizlik çalışanlarının ise çöp toplarken eldiven kullandıkları ancak maskelerinin olmadığı ise dikkati çekti.

Belediyelerde özellikle çöp ve benzeri işleri yürüten çalışanların risk grubunda olmaları nedeniyle maske takmaları büyük önem arz ederken, İlkadım Belediyesinin bugün objektiflere takılan görüntülerde, çalışanların maskesiz oldukları görüldü. 

Korona Virüs ile cansiperane mücadele eden belediye temizlik çalışanlarına, belediyelerin maske ve eldiven tedariki sağlaması gerektiği ve çalışanlarını Korona Virüs'e karşı koruması gerektiği belirtilirken, bazı çalışanların maskeli bazılarının ise maskesiz olarak sokaklardan çöp toplaması, gün boyu bu işçilerin çöp kamyonu arkasında çöp kokusu ve çöplerin içinde yer almasının Korona Virüs için ciddi risk oluşturduğu belirtiliyor.

BELEDİYE MASKE VERİYORUZ AÇIKLAMASI YAPTI
Öte yandan haberimiz üzerine bir açıklama yapan İlkadım Belediyesi yetkilileri, çöp toplama hizmetlerinde çalışan tüm personele düzenli olarak maske verildiğini, bazı çalışanların yapılan uyarılara rağmen kendilerine verilen maskeleri takmadıklarını bildirdi.  Belediyenin temizlik biriminde görevli personel ile Korona Virüs sebebi ile sürekli toplantı yaptıklarını ve maske ile eldiven takmaları konusunda sürekli ikazlarda bulunduklarını söyledi. İşçilere maskelerin verildiğini kaydeden yetkililer, bu konuda yeniden uyarılar yapılacağını ve maskesiz olarak hiç bir işçinin çöp toplama işlemi yapmasına müsaade etmeyeceklerini vurguladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesi temizlik işçilerine yüz maskesi veriyoruz açıklaması yaptı

İlkadım Belediyesi temizlik işçilerine yüz maskesi veriyoruz açıklaması yaptı