24 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA KORONA'YI YENEN BURCU DOKTOR PLAZMA BAĞIŞI YAPTI

Samsun'da Korona'yı yenen Burcu doktor plazma bağışı yaptı

Samsun'da Korona Virüs'e yakalanarak iyileşen 28 yaşındaki Doktor Burcu Ayvaz, hastalar için plazma bağışı yaparak örnek bir davranış sergiledi.

07 Mayıs 2020 Perşembe 14:54 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs'ü yenen doktor Burcu Ayvaz, Covid-19 hastaları için plazma bağışı yaparken Samsun Valisi Osman Kaymak plazma bağışı yapanlara bağışçı beratı verdi.


Korona Virüs'e İstanbul'da yakalanan ve tedavi sonucu iyileşen doktor Burcu Ayvaz, Covid-19 hastalarına umut olabilmek için plazma bağışı gerçekleştirdi.

Samsun'da Kızılay'a plazma bağışı yapan kişi sayısının 18 olduğu bildirilirken, Samsun Valisi Osman Kaymak Korona Virüs hastaları için plazma bağışı yapan  Doktor Burcu Ayvaz, Polis Memuru Zafer Şahin Gülcan ve İsa Ali Musaoğlu'na, İmmün Plazma Bağışcısı Beratı verdi.

İmmün Plazma Bağışcısı Beratı Töreninde bağışçılar adına konuşma yapan Doktor Burcu Ayvaz, “Samsun-Çarşamba Havalimanında doktorluk yapmaktayım. İstanbul Havalimanına geçici görevli olarak gittiğimde ekip olarak özverili bir şekilde çalışırken Kovid-19 virüsünü kaptım. Virüsü kaptıktan sonra 35 günlük bir karantinanın ardından hastalığı atlattım. Tamamen iyileştikten sonra Samsun İl Sağlık Müdürlüğümüz ile iletişime geçerek immün plazma bağışında bulundum. İmmün plazma bağışında bulunduğum için kendimi çok şanslı ve mutlu hissediyorum. Tanımadığım bir veya birkaç hastanın şifa bulmasına vesile olabileceğim. Hepimiz, zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreç umarım bir an önce sonuçlanır. Halkımıza buradan şunu tavsiye edebilirim. Önlemlere mümkün olduğunca uyalım ve evde kalalım.” dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak'ta törende yaptığı konuşmada şunları dile getirdi.
"18-60 yaş arası, erkek olanlar ve gebe kalmamış ve düşük yapmamış kadınlar, hayatının hiçbir döneminde kendisine kan transfüzyonu yapılmamış olanlar gibi birtakım şartları uyan Kovid-19 hastalığından kurtulmuş vatandaşlarımızı immün plazma bağışı yapmaya davet ediyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona Virüs tedavisi görüp iyileşen son hasta sayısı açıklandı

Samsun'da Korona Virüs tedavisi görüp iyileşen son hasta sayısı açıklandı