08 Temmuz 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA KULLANIMI TEHLİKELİ DENİLEN VE KIRMIZI ETİKET VURULAN ASANSÖRLER HALEN KULLANILIYOR

Samsun'da kullanımı tehlikeli denilen ve kırmızı etiket vurulan asansörler halen kullanılıyor

Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Türk-İş ve Ömürevleri tramvay durakları arasında yer alan üst geçit asansörleri 'Kullanılması tehlikelidir' uyarısına rağmen kullanılmaya devam ediliyor.

31 Ocak 2019 Perşembe 16:57 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesi Türk-İş ve Ömürevleri tramvay durakları arasında yer alan üst geçit asansörlerine, kullanımı tehlikeli olduğu için denetimci firma tarafından kırmızı etiket vuruldu ama o asansörler halen vatandaşlar tarafından kullanılıyor..


Atakum ilçesi Türk-İş-Ömürevleri tramvay durağı arasında yer alan ve vatandaşların üst geçide çıkmak için kullandığı asansörler, kırmızı etiket vurulması ve kullanımının tehlikeli olduğunun belirtilmesine rağmen, vatandaşların kullanımına halen daha açık olması şaşkınlık yaratıyor.

Kırmızı etiket vurulan ve kullanımının tehlikeli olduğu belirtilen kamuya açık alanda ki asansörlerin, kullanım dışı bırakılmayarak, kullanıma açık halde bırakılması vatandaşların can güvenliklerini de tehlikeye düşürüyor. Türk-İş Ömürevleri tramvay durağının üstünde yer alan üst geçide iniş ve çıkış sağlayan asansörler geçtiğimiz haftalarda yapılan denetimde, 'Tehlikeli' bulundu ve kırmızı etiket ile mühürlendi. Vatandaşların iniş ve çıkışlarda çok sallandığını ve sesler çıkarttığını söylediği asansörlerin kırmızı etikete rağmen halen kullanılıyor olması tepkilere neden oldu. Asansörlere can güvenliği tehdidini ortadan kaldıracak şekilde bakım yapılması için 60 gün süre verilirken, bu süre zarfından söz konusu asansörlerin vatandaşın kullanımına açık bırakılması ise olası bir faciaya da davetiye çıkartıyor.
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

cevdet

01 Şubat 2019 Cuma 16:55

Bu firmaların asansör bedellerine el atılmalı ççççoooooooooook pahalı

Hakkı

31 Ocak 2019 Perşembe 17:30

Sgk nın sahildeki binası iki yıldır kırmızı etiketliydi daha yeni almışlar. İki yıl öylece kullandılar.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'dan Türkiye'nin en kısa boylu muhtar adayı çıktı

Samsun'dan Türkiye'nin en kısa boylu muhtar adayı çıktı