26 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN'DA KURAL TANIMAYAN 280 ARAÇ SÜRÜCÜSÜNE 81 BİN 622 TL PARA CEZASI UYGULANDI

Samsun'da kural tanımayan 280 araç sürücüsüne 81 bin 622 TL para cezası uygulandı

Samsun Valiliği, makas atan, şerit değiştiren, drift atan araç sürücülerine son bir hafta içerisinde toplam 81 bin 622 TL para cezası uygulandığını açıkladı.

08 Ağustos 2018 Çarşamba 15:08 GÜNCEL

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada son bir haftada kural tanımayan 280 araç sürücüsüne toplam 81 bin 622 TL para cezası uygulandığı bildirildi.


Samsun'da karayollarında drift atan, makas atan, tehlikeli şekilde şerit değiştiren, gürültü çıkaran abarth egzozlu araçları ile çevreyi rahatsız eden araç sürücülerine uygulanan para cezasını açıklayan Samsun Valiliği, kural tanımaz 280 araç sürücüsüne ceza uygulandığını duyurdu. 

Samsun'da son bir haftda içerisinde Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde uygulanan cezaları açıklayan Samsun Valiliği, konuyla ilgili şu bilgileri verdi.

"İlimiz Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce kamuoyunda makas atma diye tabir edilen tehlikeli şekilde şerit değiştiren, modifiye edilen, çevreyi rahatsız edecek derecede gürültü çıkaran abarth egzozlu olarak tabir edilen araçlar ve drift atan araçlar üzerinde aylık kontrol programında belirtilen rutin kontrollerin haricinde özel denetimler yapılarak, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu, bağlı yönetmelik ve diğer mevzuat uyarınca ihlali tespit edilen araç ve sürücülerine ilgili maddelerden gerekli idari yaptırımlar uygulanmaktadır. Bu kapsamda, 31.07.2018 ile 07.08.2018 tarihleri arasında yukarıda belirtilen konularda yoğunlaşacak şekilde yapılan özel uygulamalarda 443 araç kontrol edilmiş, ihlal ve eksiklikleri tespit edilen 280 araç ve sürücü hakkında ilgili mevzuat uyarınca toplam 81.622 Türk lirası İdari Para Cezası uygulanmış, 41 araç eksiklikleri giderilinceye kadar trafikten men edilmiş, 16 sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuştur.  Aylık Kontrol Programı çerçevesinde yapılan denetimlerin yanı sıra muhtelif zamanlarda özel denetimler planlanarak uygulanmaya kararlılıkla devam edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da şiddetli sağanak yağmur yolları göle döndürdü

Samsun'da şiddetli sağanak yağmur yolları göle döndürdü