27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA KURBAN BAYRAMININ AREFESİNDE ŞEHİTLİKTE HÜZÜN

Samsun'da Kurban Bayramının arefesinde şehitlikte hüzün

Samsun'da Kurban Bayramının arefe gününde şehit anne ve babaları ile çocukları Asri Mezarlıkta bulunan şehitliğe giderek dualar okudu.

20 Ağustos 2018 Pazartesi 17:16 GÜNCEL

Samsun'da Kurban Bayramının arefe gününde şehit anne ve babaları gittikleri Asri Mezarlıktaki şehitlikte hüzünlü anlar yaşadı.


Samsun'da şehit yakınları ve vatandaşlar, Kurban Bayramı arefesinde şehitlerin mezarlarını ziyaret etti. Samsun Asri Mezarlığı'ndaki şehitliklerini ziyaret eden şehit aileleri ve vatandaşlar, Kur'an-ı Kerim okudu, şehitler için dua etti.

Samsun'da Asri Mezarlıkta şehitlikte bazı şehit yakınları mezar taşlarını yıkadı, çiçekleri suladı. Şehit anneleri, çocuklarının kabri başında gözyaşlarına hakim olamadı. Şehit polis memuru Tuncay Karataş'ın annesi Rediye Karataş, yaptığı açıklamada, yaşadığı acının hala taze olduğunu söyledi.

Şehit oğlu Tuncay Karataş'ın 2001 yılında Taksim'de canlı bombayı yakalarken vatanı için şehit olduğunu dile getiren üç çocuk annesi Karataş, "Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Ne askerimiz ne polisimiz bundan sonra şehit olsun, zor bir şey. Allah askerimize polisimize yardım etsin." dedi.

Acısını yüreğinde yaşadığını ifade eden Karataş, "26 yaşındaydı daha, hiç gününü görmedi. Üç aylık evliydi, üç aylık polisti. Dünyadan muradını alamadan şehit oldu. Her gün aynı acıyı yaşıyorum. Ambulans gördüğüm zaman, sirenlerin çaldığını duyduğum zaman oğlum aklıma geliyor. Benim için bugün olmuş gibi acım." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da denizde boğulan 4 gencin cenazesi toprağa verildi

Samsun'da denizde boğulan 4 gencin cenazesi toprağa verildi