19 Eylül 2020 Cumartesi

SAMSUN'DA KURUMA TEHDİDİ YAŞAYAN LADİK GÖLÜ ETRAFINA BUNGALOV EVLER YAPILACAK

Samsun'da kuruma tehdidi yaşayan Ladik Gölü etrafına bungalov evler yapılacak

Samsun'da doğa harikası olan ve kuruma tehdidi ile karşı karşıya kalan Ladik Gölünün etrafına bungalov ev ve restoran yapılması ile ilgili protokol imzalandı.

04 Mart 2019 Pazartesi 16:01 GÜNCEL

Samsun'un Ladik ilçesinde bulunan ve doğa harikası olarak nitelendirilen Ladik Gölünün etrafına bungalov evler ve restorant yapılacak. Ladik Belediyesi,  Semitaş Emprenye ve Sanayi Tesisleri AŞ ile Ladik Gölü etrafına yapılacak tesislerle ilgili protokol imzaladı.


Samsun'da Ladik İlçe Belediyesi Ladik Gölü etrafına yapılacak bungalov ev ve restorant ile ilgili Semitaş Emprenye ve Sanayi Tesisleri AŞ arasında protokol Belediye Başkanı Selim Özbalcı'nın makamında imzalandı.

Ladik Belediyesi Başkanı Selim Özbalcı, yaptığı açıklamada, yüklenici firmanın Ladik Gölü etrafında 989 bin lira bedelle yapacağı 10 adet bungalov evi ve bir adet kır restoranını en kısa sürede tamamlayarak yaza yetiştireceğini belirtti.Projenin Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından onaylandığını ve çalışmalara hemen başladıklarını ifade eden Özbalcı, şunları kaydetti:

"Bugün çok şükür projezemizi imzalanan protokolle hayata geçirdik. Bu önemli proje ile ilçemize günübirlik ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin Ladik Gölü ve çevresinde keyifli vakit geçirebilecekleri alan oluşturmayı ve turistlerin ilçemizde konaklamalarını amaçladık. Ladik'in turizm merkezlerinden birisi olan Ladik Gölü'nün tanınırlığını arttırmak için hazırlanan proje ile birlikte, Ladik Gölü'ne gelen ziyaretçiler hem bölge mahallelerinde bulunan insanların hem de ilçemizin ekonomisine katkı sağlayacaktır. Ayrıca bu projemiz seyir halindeki vatandaşların da kısa süreli vakit geçirme, yeme, içme gibi ihtiyaçlarına da hitap edecektir. Emeği geçen personelime de çok teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhur İttifakı adayı Mustafa Demir Samsun Batı Çevre Yolu projesinin detaylarını açıkladı

Cumhur İttifakı adayı Mustafa Demir Samsun Batı Çevre Yolu projesinin detaylarını açıkladı