27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA LADİK AKDAĞ KAYAK MERKEZİ YENİ YIL NEDENİ İLE TAM KAPASİTE DOLDU

Samsun'da Ladik Akdağ Kayak Merkezi yeni yıl nedeni ile tam kapasite doldu

Samsun'un kış turizminde en önemli merkezlerinden biri olan Ladik-Akdağ Kayak Merkezi, 2019 yeni yıl saatler kala tam kapasite doldu. Yeni yıla Ladik Akdağ Kayak Merkezinde girmek isteyen vatandaşlar kar kalınlığının 70 santimetreyi bulduğu tesislere akın etti.

30 Aralık 2018 Pazar 17:15 GÜNCEL

Samsun'un Ladik ilçesinde bulunan Akdağ Kayak Merkezi. yeni yıla saatler kala hafta sonu gelen ziyaretçilerle tam kapasite doldu.


Samsun'un Ladik ilçesindeki Akdağ Kayak Merkezi'nde, kar yağışının ardından hafta sonu yoğunluğu yaşandı. Mevsimin ilk karının yağdığı kayak merkezi, misafirlerini ağırlamaya başladı.

Ladik Akdağ Kayak Merkezinde çocuklar ve aileleri kayak yapmanın tadını çıkarırken bazı vatandaşlar kızakla kaymayı tercih etti.  Akdağ Kayak Merkezinde telesiyeje binerek dağın 2 bin rakımlı zirvesine çıkan vatandaşlar ise doyumsuz manzaranın tadına vardı. Yoğunluk nedeniyle Ladik Akdağ kayak merkezine çıkan yolda ise uzun araç trafiği oluştu.

Akdağ Kayak Merkezi Tesis Müdürü Celal Şen, yaptığı açıklamada, Akdağ'da, hafta sonu ve yılbaşı yoğunluğu yaşandığını söyledi.

Kar kalınlığının yüksek kesimlerde 70 santimetre olduğunu ifade eden Şen, "Çorum, Giresun, Ordu, Amasya ve Tokat'tan yoğunlukla gelen misafirlerimiz nedeniyle özellikle hafta sonlarında çok kalabalık oluyor. Hafta sonu ve yılbaşından tesisimiz tam kapasite dolu." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakumlu Milliyetçiler Derneği kuruldu

Samsun'da Atakumlu Milliyetçiler Derneği kuruldu