02 Aralık 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA MECLİS SALONUNDA BOĞAZ SIKILAN VATANDAŞ MECLİS ÜYESİNDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Samsun'da meclis salonunda boğaz sıkılan vatandaş meclis üyesinden şikayetçi oldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısına giderek su zammını protesto ederken meclis üyesi tarafından boğazı sıkılan Tuncay Şahin o meclis üyesinden şikayetçi olurken "Orantısız güç kullandı nefes alamadım" dedi.

19 Haziran 2019 Çarşamba 17:27 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında geçtiğimiz günlerde yaşanan su zammı protestosu sırasında bir meclis üyesi tarafından boğazı sıkılan Halkevi üyesi Tuncay Şahin o anları anları anlattı.


Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde su zammını protesto eden vatandaşlar, zabıta ve bazı meclis üyelerinin kendilerine uyguladığı 'orantısız güç müdahalesiyle' ile ilgili,  şikayetçi oldu, suç duyurusunda bulundu. Boğazı sıkılan vatandaş o anı anlattı ve "Boğazımı  çok güçlü sıktı. Nefesim kesildi. Arkadaşlarım beni kurtardı" dedi.

Hedef Halk Gazetesinden Zekeriya Fırat'ın haberine göre meclis toplantısında yaşanan arbede sonrası Halkevi üyeleri Gazi Polis Merkezi'ne giderek şikayetçi oldu. 

BİR SÜRE KENDİME GELEMEDİM
Samsun Büyükşehir Meclisi'nde yaşanan olayda AK Partili Meclis Üyesi Recep Kemal Certel'in boğazını sıktığı Tuncay Şahin, o anı anlattı: Birden boğazıma sarıldı. Nefes alamadım. O saldırgan  ise sıkmaya devam ediyordu. Kesinlikle kasıtlı olarak bu teşebbüste bulundu. Bir ara beni kurtulamayacağımı sandım. Çünkü gözüm kararmıştı. Arkadaşlarım beni çekmese, daha kötü olabilirdi. Bir süre de kendime gelemedim" dedi.

Samsun Halkevleri de konu ile ilgili açıklama yayımladı: "Samsun Halkevi olarak halkın en temel hakkı olan suyun seçimin Belediye Meclisi kararı ile yüzde 25 zamma uğramasına dair sözümüzü söylemek adına 17 Haziran'da Büyükşehir Belediye Meclis toplantısındaydık. Halkımızın taleplerini sunmak üzere dahil olduğumuz toplantıda AK  Partili meclis üyeleri ve zabıtanın saldırısına uğradık. Saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunduk ve sürecin takipçisi olacağız. Ekmeğe ve suya yapılan zamlara karşı mücadelemizi sürdüreceğiz". 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a yıldırım düştü! Sanayide üretim durdu o ilçelerde elektrikler kesildi

Samsun'a yıldırım düştü! Sanayide üretim durdu o ilçelerde elektrikler kesildi