25 Nisan 2019 Perşembe

SAMSUN'DA MERHUM MUZAFFER ÖNDER VEFATININ 13'ÜNCÜ YILINDA MEZARI BAŞINDA ANILDI

Samsun'da merhum Muzaffer Önder vefatının 13'üncü yılında mezarı başında anıldı

Samsun eski Büyükşehir Belediyesi Başkanı merhum Muzaffer Önder, vefatının 13'üncü yıl dönümünde Bafra ilçesi Kolay beldesinde bulunan mezarı başında dualarla anıldı.

03 Kasım 2018 Cumartesi 19:05 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesi Kolay mahallesinde  mezarı bulunan Samsun Büyükşehir eski Belediye Başkanı merhum Muzaffer Önder vefatının 13'üncü yıl dönümünde CHP'liler ve vatandaşlar tarafından anıldı.


Samsun Büyükşehir eski Belediye Başkanı merhum Muzaffer Önder'in Bafra ilçesi Kolay Mahalle Mezarlığındaki kabri başında düzenlenen programa, kızı Mürüvvet Önder Er ve yakınları ile sevenleri katıldı.

Merhum Muzaffer Önder'in kızı Mürüvvet Önder Er, burada yaptığı konuşmada, babasının her yıl anılması ve bugünkü siyasilerin "örnek bir insandı" demelerinin kendisini çok mutlu ettiğin idile getirerek, "Babam yumuşak huylu, kimsenin kalbini kırmamaya çalışan, işini layıkıyla yapma çabası gösteren bir kişiydi. Siyasi hayatı boyunca her kesimden saygı görmüş ender insanlardandı. Buraya gelerek bizlerin acısını paylaşan herkese çok teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.Muzaffer Önder'in özel kalem müdürlüğünü yapan Yılmaz Türkoğlu ise, Önder'in 1989-1999 yıllarında Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğunu belirterek, "Muzaffer Önder sadece CHP'lilerin değil, her kesimden insanın takdirini kazanmış bir insandı. Ona kimileri 'baba', kimileri 'abi' diye seslenirdi. Çok az kişi 'Muzaffer Bey' derdi." diye konuştu.

Kur'an Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından program sona erdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çiğdem Karaaslan: Ben yaptım oldu dönemi bitti ortak akıl dönemi açıldı

Çiğdem Karaaslan: Ben yaptım oldu dönemi bitti ortak akıl dönemi açıldı