22 Ocak 2019 Salı

SAMSUN'DA MHP’Lİ MECLİS ÜYESİ HACER KAYA'DAN ŞOK İDDİA! CHP'Lİ MECLİS ÜYESİ BİZE KÜFÜR EDİYOR

Samsun'da MHP’li Meclis Üyesi Hacer Kaya'dan şok iddia! CHP'li meclis üyesi bize küfür ediyor

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi'nin MHP'li kadın meclis üyesi Hacer Kaya, CHP Atakum Belediyesi Meclis üyesi Mustafa Tüfek'in denetim komisyonunda kendilerine küfür ettiğini açıkladı.

05 Şubat 2018 Pazartesi 16:26 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediye Meclis Toplantısında gündem dışı olarak söz alan MHP’li Meclis Üyesi Hacer Kaya, CHP'li meclis üyesi Mustafa Tüfek'in denetim komisyonu görüşmelerinde küfür ettiğini öne sürerek, bu duruma tepki gösterdi.


Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Meclis toplantısında, CHP'li Meclis üyesi Mustafa Tüfek'in küfür ettiğini öne süren MHP'li kadın meclis üyesi Hacer Kaya,  “Denetim komisyonunda, CHP’li Mustafa Tüfek’in küfür içerikli sözleri, hakaretleri yüzünden rahat çalışamıyoruz. Kendisinin ne meclise, ne siyasete ne de kadınlara en ufak bir saygısı yok. Kadınlar adına utanç duyuyorum” diye konuştu.

Samsun'un Atakum İlçe Belediye Meclisinde 22 gündem maddesi oylanarak ilgili komisyonlara havale edildi. AK Parti Atakum Belediyesi Meclis Başkanvekili Recep Öztel’in başkanlığında gerçekleşen toplantıda, gündem dışı olarak söz alan ve denetim komisyonunda, CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Tüfek’in hakaret içeren sözleri ve yakışıksız ifadeleri ile karşı karşıya kaldıklarını söyleyen MHP Meclis Üyesi Hacer Kaya, “Denetim komisyonda, terbiye sınırlarını aşan CHP’li üyeyi özür dilemeye ve saygılı olmaya davet ediyorum” dedi.

BU KADAR SAYGISIZLIK OLMAZ

CHP Atakum Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tüfek’in, görev aldıkları denetim komisyonunda, hakaret ve küfür içerikli sözlerle, tüm meclis üyelerine, özellikle de kadın meclis üyelerine sıkıntı yaşattığını söyleyen MHP’li Hacer Kaya, “Meclis üyeliği benim siyasi kimliğim. Ama bütün bunlardan önce ben bir anneyim. Ben bir kadınım. Karşısında kadınlar da olmasına rağmen, duymaktan utanç duyduğumuz sözler ve küfür içerikli cümlelerle denetim komisyonunda huzursuzluk içerisinde olmamıza neden olan Mustafa Tüfek’i, tüm meclis üyelerimiz önünde uyarıyorum. Siyasi rekabet, saygısızlığın sebebi olamaz. Bu asla kabul edilemez. Biz sürekli küfürlü konuşmalar duymak zorunda değiliz” dedi.RAHATSIZ EDİYOR

AK Parti Atakum Belediye Meclis Üyesi Turan Mısır ise söz alarak, “Kadın meclis üyelerimizin de yer aldığı denetim komisyonunda, saygı sınırlarını zorlayan bir tavır içerisinde bulunan söz konusu meclis üyesinin, bu tavırlarını anlamakta zorlanıyoruz. Kendisinin tecrübelerinden faydalanmayı umardık ama o işleri zorlaştırmayı, hakaret ve kabalık içeren cümleler içeren sözlerle rahatsızlık vermeyi tercih etmektedir” diye konuştu.

NEZAKET KURALLARI AŞILMAMALI

MHP Atakum Belediyesi Meclis Üyesi Murat Keskin, “Yaş ve deneyim olarak bizden daha çok birikime sahip olan Mustafa Tüfek, buradaki meclis yapısının, güçlü bir aile olduğunu unutmamalı. Siyaseten burada görev yapan ve vatandaşların oylarıyla meclis üyesi olarak seçilen birinden, bu durumda bir özür bekliyoruz. Nezaket kuralları aşılmamalı, söylemlere dikkat edilmeli” şeklinde konuştu.UTANÇ DUYDUM

AK Parti Atakum Belediyesi Meclis Üyesi ve Denetim Komisyonu Başkanı Hüseyin Yıldırım ise yine aynı meclis üyesi ile ilgili bir şikayetini dile getirerek, “Siyasi nezaket ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bir tavırla karşı karşıyayız. Öncelikle kadın meclis üyelerimizin de bulunduğu denetim komisyonunda, bir kadının yanında asla sarf edemeyeceğimiz kabalık içerisinde kurulan cümlelerden utanç duyuyoruz. Nezaket sınırlarını zorlamanın da ötesine geçen Mustafa Tüfek’in yaptıklarından, bir baba ve bir eş olarak ben büyük utanç duyuyorum” dedi.

KÜFÜRLERİ İADE ETTİ

Meclis toplantısının sonunda, salonun önünde CHP’li Mustafa Tüfek ile karşı karşıya gelen MHP’li Hacer Kaya, “Ettiğin tüm küfürleri sana iade ediyorum. Karşında kadınların olduğunu görmezden gelerek sarf ettiğin sözler, hakaretler ve küfürleri, ailenden bir kadının duymamasını umut ediyorum. Zira ben hiçbir kadının bu kadar saygısız bir tavırla karşı karşıya kalmasına dayanamam” dedi. Hacer Kaya’nın bu sözlerine karşılık vermeyen Tüfek, diğer meclis üyeleri tarafından grup odasına götürüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da CHP'li meclis üyesinin küfürlü konuşmalarına meclis üyelerinden tepki geldi

Samsun'da CHP'li meclis üyesinin küfürlü konuşmalarına meclis üyelerinden tepki geldi