14 Kasım 2019 Perşembe

SAMSUN'DA MİLLİYETÇİ SULTAN PAPAĞANI! ÖLÜRÜM TÜRKİYEM ŞARKISINI SÖYLÜYOR

Samsun'da milliyetçi Sultan Papağanı! Ölürüm Türkiyem şarkısını söylüyor

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde Ziya isimli Sultan Papağanı, gece gündüz Ölürüm Türkiye şarkısının melodisini ıslıkla çalıp söylüyor.

02 Aralık 2017 Cumartesi 14:53 GÜNCEL
Samsun'un Vezirköprü ilçesinde 10 aylık olan Ziya isimli sultan papağanı, Ölürüm Türkiye'm şarkısının melodisini ıslıkla çalıyor.

Vezirköprü ilçesinde düğünlerde saz çalarak ailesine destek olan Mehmet Şimşek, 3 aylıkken aldıkları papağana Ziya adını verdiklerini söyledi. İşinde söyleyeceği şarkılara evde saz eşliğinde hazırlandığını anlatan Mehmet Şimşek, şöyle konuştu:

"Evde sazımla hazırlık yaparken bir süre sonra Ziya'nın da bana eşlik etmeye çalıştığını fark ettim. Sonra 'Ölürüm Türkiye'm" şarkısını CD'ye çektim. Evde olmadığımız zamanlarda müzik çalara şarkıyı koydum. Papağana sürekli bu şarkıyı dinlettik. Bir süre sonra, ben saz çalarken bu şarkıya ıslıkla eşlik etmeye başladı."Sultan papağanının şarkıyı ıslıkla çalmasının insanların ilgisini çektiğini belirten Şimşek, "Bu kuş türünü besleyenler bizi arayıp buluyor. Şarkıyı nasıl söylettiğimizi soruyorlar. Ben ve kardeşim Ramazan evde sürekli saz çalıp Ziya'ya şarkıyı söyletiyoruz. Zaten onun ezberlediği bir makam var, sürekli aynısını söylüyor. Hatta sazla farklı şarkı bile çalsak aynı şarkıyı söylüyor." dedi.

Ramazan Şimşek ise "Evde gece gündüz 'Ölürüm Türkiye'm' şarkısını söylüyor. Artık rahatsız eder duruma geldi. Ama onu çok sevdiğimiz için kızamıyoruz." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Ziraat Mühendisliği okuyan Mohamed, Somali'deki köyünün umudu oldu

Samsun'da Ziraat Mühendisliği okuyan Mohamed, Somali'deki köyünün umudu oldu