25 Haziran 2021 Cuma

SAMSUN'DA MOBİL SANTRALLERİ DEVLET 2008 YILINDA MÜHÜRLEYEREK KAPATMIŞTI

Samsun'da mobil santralleri devlet 2008 yılında mühürleyerek kapatmıştı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santralini çevreye zarar vermesi halinde devlet kapatır mı! Samsun'da mobil santralleri devlet 2008 yılında mühürleyerek kapatmıştı.

02 Kasım 2019 Cumartesi 16:50 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak olan Biyokütle Enerji Santralini çevreye zarar vermesi durumunda devletin kapatıp kapatmayacağı merak ediliyor. Buna bir örnek verecek olursak, 2008 yılında devlet Tekkeköy ilçesinde ki mobil santralleri kapatmıştı.


Biyokütle Santrali gibi Tekkeköy ilçesinde yapılan Cengiz ve Aksa Enerjiye ait mobil santraller tepkilere neden olmuştu. 6 numaralı fuel-oil kullanan mobil santraller 2008 yılında çevreye ve doğaya zarar verdiği gerekçesi ile tepki çekmiş, mobil santrallerin kapatılması için o dönemde de davalar açılmıştı.

Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Santrali içinde zarar vermesi durumunda kapatılacağı yönünde siyasiler, belediye başkanları ve Samsun Valisi Osman Kaymak açıklamalar yaparken, Samsun tarihinde çevreye zarar verdiği için kapatılan bir santral olup olmadığı da merak konusu olmuş, bu konuda endişeler ortaya çıkmıştı.

Samsun Kent Haber'in 2008 yılı arşivlerinden ise Tekkeköy ilçesinde yapılan mobil santrallerin polisler tarafından 'iş yeri kapatma tutanağı ve polislerin mobil santrallere giderek kapatma tebliğini ilettiği anlara ait fotoğraflar ortaya çıktı.

2008 yılında mobil santrallere giden polisler, Cengiz ve Aksa Enerji'ye ait santralleri çevreye zarar verdiği gerekçesi ile kapatarak şalterlerini indirmişti. 
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun AK Parti'de İl Başkanlığına hangi isimler aday olmayı düşünüyor

Samsun AK Parti'de İl Başkanlığına hangi isimler aday olmayı düşünüyor