20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA MUHTARLARA ÜCRETSİZ PARKOMAT VE OTOPARK MÜJDESİ

Samsun'da muhtarlara ücretsiz parkomat ve otopark müjdesi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Muhtarlar Günü nedeni ile bir araya geldiği muhtarlara, belediye sosyal tesislerinde yüzde 15 indirim ile birlikte Parkomat ve otoparkları ücretsiz kullanma müjdesi verdi.

20 Ekim 2018 Cumartesi 19:45 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Muhtarlar Günü sebebi ile Atakum Sanat Merkezinde muhtarlarla bir araya geldi. Zihni Şahin, muhtarlara belediyeye ait sosyal tesisleri yüzde 15 indirim ile otoparkları ise ücretsiz kullanma hakkı verdiklerini açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsunlu muhtarlara belediyeye ait sosyal tesislerde indirim ve ücretsiz otopark müjdesi verdi.
   
Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda muhtarlara seslenen Başkan Şahin önemli mesajlar verdi. Konuşmasına tüm muhtarların “Muhtarla Günü”nü tebrik ederek başlayan Başkan Şahin; “Sizler topluma seçilmiş olarak en yakın kişilersiniz. Vatandaşlarımız bir sıkıntısı olduğu zaman ilk sizlere ulaşıyor. Sizlerin aracılığı ile de bize ulaşıyorlar. Bu nedenle işiniz hiç kolay değil biliyorum.” dedi.MUHTARLARA TESİSLERDE İNDİRİM VE ÜCRETSİZ OTOPARK
Muhtarlar günü münasebetiyle  bir de müjdesi olduğunu dile getiren Başkan Şahin; “Muhtarlarımıza bize ait sosyal tesislerde yüzde 15 indirim yapma kararı aldık. Birde otoparklardan ve parkomatlardan da belge vermek suretiyle faydalanma fırsatını da sizlere söz olarak vermiş olayım.” Diye konuştu.

SAMSUN’UN POTANSİYELLERİ ÇOK FAZLA
Seçilmişler olarak halkımıza hizmet etmek için var olduklarını kaydeden Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin; "Yeni yasa ile biliyorsunuz Büyükşehir Belediyesinin yetkileri tüm il sınırını kapsıyor. Yani hizmet alanları çok genişledi. Ama bilin ki hizmet alanlarındaki artışa karşılık gelirlerimiz aynı oranda artış göstermedi. Özellikle kırsal mahallelerimizde başta yol olmak üzere sorunlarımızın olduğunu biliyorum. Ama inanın bizler de imkanlarımız hatta imkanlarımızı da zorlayarak bu ihtiyaçlara cevap vermek için büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Bu hizmetler belirli bir sıra ile gitmek zorunda. Yani planlı ve programlı olmalı. Onun için birbirimize destek olalım, yardımcı olalım. Bu dönemde 180 proje yürütüyoruz ve bu projelerin yaklaşık maliyeti 1 milyar lira. Samsun’un en önemli ihtiyacı yatırım ve istihdam. Samsun’un potansiyelleri çok fazla. Çarşamba, Bafra, Vezirköprü gibi ovalara sahibiz. Gerçekten büyük bit tarım merkeziyiz. Ama tarımda istediğimiz katma değeri oluşturamıyoruz. Tarım gelirlerimizin artması gerekiyor. Bu amaçla biz tarım A.Ş. kurma kararını aldık. Biz belediye olarak bu konuda öncülük ederek Samsun tarımını gerçek anlamda katma değer üreten bir konuma getirmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da tersane sahası yıllardır yatırım olmayınca endüstriyel alan ilan edildi

Samsun'da tersane sahası yıllardır yatırım olmayınca endüstriyel alan ilan edildi