19 Ekim 2021 Salı

SAMSUN'DA NEDEN BİR DRİFT SAHASI YOK! YAPIN BİR DRİFT SAHASI

Samsun'da neden bir drift sahası yok! Yapın bir drift sahası

Samsun'da son günlerde yollarda drift atan ve trafiği tehlikeye düşüren araç sürücülerinin görüntüleri yayınlanıyor. Samsun'da neden bir drift sahası yok..

20 Ağustos 2019 Salı 16:31 GÜNCEL

Samsun'da drift meraklısı araç sürücüleri için bir saha oluşturulsa ve bu sahada geleneksel drift turnuvaları düzenlense nasıl olur. Gençleri de anlamak lazım.. 


Need for Speed- Hızlı ve Öfkeli filmleri ile büyüyen nesil hız tutkusunu atabilecekleri bir alan olmadığı için, bu yöndeki enerjilerini zaman zaman düğün konvoylarında zaman zaman ise kara yollarında atıyor. 

Oysa bir çok ülkede drift şampiyonlarının düzenlendiği biliniyor. Gençlerin yeni tutkusu olan drift ile ilgili Samsun'da da yerel yöneticiler, bu gençleri kara yollarından kurtarmak hem kendi canlarını hem de diğer sürücülerin canlarını korumak için, bir drift sahası ve alanı oluşturabilir. 

Bu konuda Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ile irtibat kurularak, Samsun'da drifçiler için hem bir alan oluşturulabilir, hemde bu alanda düzenlenecek büyük bir organisazyon ile bir turnuva düzenlenerek şehrin tanıtımına katkı sağlanabilir. 

Bunu yapmak çok zor bir şey değil, drift için uygun olacak bir alan belirlenecek ve drift meraklısı gençlere bu alan dışında drift yapmalarına izin verilmeyecek. Bunun için dernek dahi kurulabilir yada Türkiye Otomobil Sporları Federasyonı ile ortak bir tesis de oluşturulabilir.Hep ceza yazmakla olmuyor, bu gençlere drift alanı oluşturmakta lazım.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ASİYAD Başkanı Yılmaz'dan kayyum olarak atanan Hasan Basir Güzeloğlu açıklaması

ASİYAD Başkanı Yılmaz'dan kayyum olarak atanan Hasan Basir Güzeloğlu açıklaması