28 Mayıs 2020 Perşembe

SAMSUN'DA O BELEDİYEDE İKRAMİYE ÖDEMESİ İÇİN ÇEKİLEN 1 MİLYON 200 TL KREDİ ORTADA YOK

Samsun'da o belediyede ikramiye ödemesi için çekilen 1 milyon 200 TL kredi ortada yok

Samsun'da yerel seçim öncesi belediye işçilerine verilecek ikramiye için bankadan çekilen 1 milyon 200 bin TL'nin işçilere dağıtılmadığı gündeme gelirken, 1 milyon 200 bin TL paranın ortada olmadığı ve paranın nereye gittiği ise bilinmiyor.

10 Nisan 2019 Çarşamba 14:09 GÜNCEL

Samsun'da bir belediye tarafından seçim öncesi bankadan işçilere ikramiye ödemesi yapılacak olması nedeni ile 1 milyon 200 bin TL kredi çekildi. Ancak o belediyede çalışan işçiler kendilerine ikramiye ödemelerinin verilmediğini söyleyince, bankadan çekilen 1 milyon 200 bin TL'lik kredinin akıbeti merak konusu oldu.


Samsun'un Alaçam ilçesinde AK Partili eski Belediye Başkanı Hadi Uyar, iddiaya göre seçim öncesi 'işçilere ikramiye ödeyeceğiz' diyerek bir bankadan 1 milyon 200 Bin TL kredi kullandı.

Samsun'un Bafra ilçesinde yayın yapan internet haber sitesi brthaber.com'un haberine göre; 31 Mart yerel seçimlerinde Alaçam İlçesi'nin Cumhur İttifakı kapsamında MHP'ye bırakılmasından dolayı aday gösterilmeyen eski Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar'ın, seçimlerden 2 ay önce Alaçam Belediye Meclisi'nden 'işçi ikramiyelerini' ödemek için 1 Milyon 200 Bin TL'lik kredi kullanma yetkisi istediği öğrenildi.

MECLİS KREDİYE ONAY VERDİ
Alaçam Belediye Meclisi'nden kredi yetkisi alan eski Başkan Hadi Uyar'ın, bu krediyi seçimlere son bir hafta kala kullandığı öne sürüldü. Ancak Alaçam Belediyesi işçilerine hiç bir ödeme yapılmadığı iddia edildi. Cumhur İttifakı adayı olarak girdiği seçimde MHP'den Belediye Başkanı seçilen İlyas Acar, makamına 13 Milyon TL borçla otururken, Alaçam'da eski Başkan Hadi Uyar'ın ikramiye ödemeleri için kullandığı gündeme gelen 1 milyon 200 bin liralık kredinin ne olduğu ile ilgili ise kafalarda soru işaretleri oluştu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da tanzim satış çadırları önünde kuyruklar seçim sonrası da devam ediyor

Samsun'da tanzim satış çadırları önünde kuyruklar seçim sonrası da devam ediyor