17 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA O FABRİKA KAPISINA SATILIK FABRİKA YAZISI ASTI

Samsun'da o fabrika kapısına Satılık Fabrika yazısı astı

Samsun'un Bafra ilçesi Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Fabio Hava Süspansiyon Fabrikası 'Satılık Fabrika' yazısı ile satışa çıkartıldı.

04 Eylül 2018 Salı 16:51 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesinde sendikaya üye oldukları için işçilere çıkış veren Fabio Hava Süspansiyon Fabrikası kapısına satılık levhası astı.


Bafra ilçesinde iki yıl önce faaliyete geçen ve iki yıldır da sendikaya üye olan işçiler nedeni ile sorunlar yaşayan Fabio Hava Süspansiyon Fabrikası satılığa çıkartıldı. Bafra ilçesi Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikanın kapısına 'Satılık Fabrika' yazısı asıldı.

Bafra Organize Sanayi Bölgesinde 7 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan Fabio Hava Süspansiyon Fabrikasında, 22 Mart 2018 tarihinde işçiler sendikaya üye  olduğu için işveren tarafından işten çıkartılmış ve bunun üzerine işçiler sendika ile birlikte fabrika önünde eylem yapmıştı. İşçilere çıkış verilmesinin ardından Fabio Süspansiyon Fabrikasında ikinci kriz, ise yemek ve servislerin kaldırılması ile patlak verdi. Sendika işçilerle birlikte yine bu durumu protesto ederken, Fabio Hava Süspansiyon Fabrikası faaliyetlerine bir süre İŞKUR'dan aldığı işçilerle devam etti.

Bafra ilçesinde faaliyete geçtiği ilk yık 200 kişiyi çalıştıran Fabio Hava Süspansiyon Fabrikası bugün kapısına 'Satılık Fabrika' yazısı astı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatandaş

05 Eylül 2018 Çarşamba 13:07

Bize çiftlikbankla binlerce kişiyi dolandıran adamlar lazım.Şahıs fabrika kurmuş, 200 kişi çalıştırıyor, yok mobing, yok sendika, yok yerine getirilmeyen vaatlerle yıpratılmaya çalışılıyor.Bence de kapatsın fabrikayı gidip EZSİN parasını dubailerde, güney amerikalarda...Medyamız da kına yaksın.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çarşamba'da mevsimlik işçilerin renkli dünyasından fotoğraf kareleri

Samsun Çarşamba'da mevsimlik işçilerin renkli dünyasından fotoğraf kareleri