11 Nisan 2021 Pazar

SAMSUN'DA O KAMERALAR EDS'Mİ PTS'Mİ! İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da o kameralar EDS'mi PTS'mi! İl Emniyet Müdürlüğü açıklama yaptı

Samsun'da tartışma yaratan o kameralar EDS'mi PTS'mi Samsun İl Emniyet Müdürlüğü açıkladı. Samsun'da EDS diye gündeme gelen kameraların PTS (Plaka Tanıma Sistemi) olduğu açıklandı

21 Aralık 2020 Pazartesi 18:52 GÜNCEL

Samsun Emniyet Müdürlüğü, Elektronik Denetleme Sistemi(EDS) olarak gündeme gelen kameralarla ilgili resmi bir açıklama yaptı.


Samsun'da bir süredir tartışma konusu olan kameraların EDS'mi yoksa PTS'mi olduğu merak ediliyordu. Söz konusu kameraların bazı belediyeler tarafından kuruldukları da iddia edilirken, Samsun İl Emniyet Müdürlüğü söz konusu kameralarla ilgili bir açıklama yaparak kamuoyuna bilgi verdi.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğünden tartışma yaratan kameralarla ilgili yapılan açıklamada, "Son günlerde yerel medya ve sosyal platformlarda ilimizde Samsun Büyükşehir Belediyesi'nce trafik cezası düzenlemek için EDS(Elektronik Denetleme Sistemi) kurulduğu haberleri yer almaktadır. Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri(KGYS) T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün projeleri kapsamında halkın can ve mal güvenliğinin  korunması, meydana gelebilecek olayların önlenmesi ve meydana gelen olayların aydınlatılması, şüphelilerin tespiti ve yakalanması amacıyla halkın yoğun olarak bulunduğu meydan, cadde ve sokaklara kurulan sistemlerdir. KGYS noktalarındaki görüntü ve PTS kameraları Kent Güvenlik Yönetim Sistemlerinin alt bileşenleridir. Basında sözü geçen kameralar EDS kameraları olmayıp, bahse konu kameralar tamamen ilimizin genel güvenliği ve asayişini sağlamak için İl Emniyet Müdürlüğümüzce kurulmuş Kent Güvenlik Yönetim Sistemi kameralarıdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir 200 bin lira istendi iddiası ile ilgili suç duyurusunda bulundu

Mustafa Demir 200 bin lira istendi iddiası ile ilgili suç duyurusunda bulundu