17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN'DA O MAHALLELERE KENTSEL DÖNÜŞÜM NEŞTERİ VURULACAK

Samsun'da o mahallelere kentsel dönüşüm neşteri vurulacak

Samsun'da İlkadım ve Canik ilçelerinde Kadıköy, Zeytinlik, Anadolu, Hastane, Kıran, Gaziosmanpaşa, Soğuksu ve Kuzey Yıldızı mahallerine Kentsel Dönüşüm neşteri vurulacak.

11 Temmuz 2019 Perşembe 18:18 GÜNCEL

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, Samsun'da Kadıköy, Zeytinlik, Anadolu, Hastane, Kıran, Gaziosmanpaşa, Soğuksu ve Kuzey Yıldızı mahallerinde başlatılacak Kentsel Dönüşüm hamlesi ile ilgili toplantıya katıldı.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret ederek Samsun’da gerçekleştirilmesi planlanan 'Kentsel Dönüşüm' ile ilgili istişarelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, projelerin hayata geçmesi için kolları sıvadı. 


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demir, konuyla ilgili olarak Bakanlık'tan gelen yetkililerle yaptığı toplantıda, “Tüm dünyaya örnek olacak kentsel dönüşüm projelerini Samsun’da hayata geçireceğiz" dedi.

Başkan Mustafa Demir, Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı'ndan gelen yetkililer ile Büyükşehir Belediyesi Meclis Binası'nda bir toplantı gerçekleştirdi. 

Başkan Demir, Bakanlık yetkilileriyle Canik ve İlkadım ilçelerinde 'Riskli Bölge' olarak tespit edilen Kadıköy, Zeytinlik, Anadolu, Hastane, Kıran, Gaziosmanpaşa, Soğuksu ve Kuzey Yıldızı mahalleri için projelendirilen kentsel dönüşüm çalışmalarını masaya yatırdı.

'TÜRKİYE'DE YAPILAMAYANI YAPACAĞIZ''
Samsun’un çarpık yapılaşmadan kurtulması, estetik bir şehir olması için Bakanlık ile organize bir şekilde çalışacaklarını belirten Mustafa Demir, “Bakanlığımızın müthiş enerjisini ve deneyimini yanımıza alarak Türkiye’de yapılmayanı yapacağız. Tüm dünyaya örnek olacak kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceğiz. Öncelikli olarak riskli bölgelerden başlayacağımız çalışmalar ile yatay mimariyi artırarak mahalle kültürünü tekrar canlandıracağız” dedi.

SAMSUNLULAR KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIR
Dönüşüm yapılacak mahallelerde vatandaşların projeleri dört gözle beklediğini ifade eden Başkan Demir, "Söz konusu mahallelerimizde yıllardır süre gelen problemlerden dolayı vatandaşlarımız kentsel dönüşüme hazır. Biz de onların haklarını, hukuklarını koruyarak,  mağduriyete meyil vermeden bu projeleri hayata geçireceğiz. Şehrimizin silüetini değiştirecek bir çalışmaya imza atacağız. Projelerimiz hayata geçmeye başladığında Bakanımız Murat Kurum beyi de davet ederek bu önemli çalışmayı tüm Türkiye’ye duyuracağımız bir tanıtım gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Toplantıya ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ile Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak da katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Hamza USTA

08 Ekim 2019 Salı 13:50

KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR HANİ NEREDE GAZİ OSMAN PAŞA MAHALLESINDE SEKIZ SENEDIR BEKLIYORUZ SEÇIMDEN SEÇIME BIR GÖSTERI GAZETELER REKLAMLAR. HANİ İCRAAT ORTADA NE VAR SADECE VADANDAŞI MADUR ETMEK NOT-BELEDIYEYE GİDİYOZ ARSAMIZA EV YAPACAGIZ OLMAZ DIYORLAR 8. 9. YILDIR BİZİ OYALIYORLAR KİMLER. HANİ KİMLER KİMSE BEN DEMIYOR. UZUN LAFIN KISASI BIZLERIN ALLAH YARDIMCISI OLSUN . Tel. 0 542 381 33 66

Belediyeci

14 Temmuz 2019 Pazar 00:00

Ey Türk halkı boşu boşuna çoluk çocuğunuzu okutmayın siyasilerin yanına şoför yapın koruma yapın sonra genel müdür olur saten bir yerde hanımı da danışman yaptınız mı çift haneli aylık maaş

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum ilçesinde mültecilere ait 18 iş yeri mühürlenerek kapatıldı

Samsun'un Atakum ilçesinde mültecilere ait 18 iş yeri mühürlenerek kapatıldı