24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA O YAYIN GRUBUNDA GÜNDEME GELEN SES KAYDI İDDİASINDA ÇELİŞKİ YARATAN AÇIKLAMALAR

Samsun'da o yayın grubunda gündeme gelen ses kaydı iddiasında çelişki yaratan açıklamalar

Samsun'da Haber Medya Grubuna bağlı Haber Gazetesinden yapılan duyuruda ses kayıtlarının Sinan Sallabaş'ın aracında çekildiği belirtilirken, Sinan Sallabaş'ın ise yaptığı açıklamada kayıtların sahte olduğunu söylemesi büyük bir çelişki yarattı.

14 Nisan 2018 Cumartesi 12:06 GÜNCEL

Samsun'da gündeme gelen ses kaydı iddiası sonrası Haber AKS TV Genel Yayın Yönetmenliğinden istifa eden Sinan Sallabaş'ın konuyla ilgili kendini savunduğu açıklamasında, ses kayıtlarının sahte olduğunu söylemesi dikkat çekti. 


Haber Gazetesinden konuyla ilgili günler öncesinden yapılan duyuruda ses kayıtlarının Sinan Sallabaş'ın kendi aracında seyahat ettiği sırada beraberindeki kişi veya kişiler tarafından çekildiği ifade edilmişti.

SES KAYITLARI KİME AİT İNCELEME YAPILDI MI
Sinan Sallabaş'ın kendisine ait olduğu iddia edilen ses kayıtları ile ilgili yaptığı açıklamasında ise, ses kayıtlarının sahte olduğunu söylemesi dikkat çekti. Ses kayıtlarının sahte olup olmadığı ile ilgili bir inceleme yapılıp yapılmadığı bilinmezken, böyle bir inceleme yapılmadan 'Ses kayıtları için sahte' denilmesi ise şaşkınlık yarattı.

YAYIN GURUBU TEYİT ETTİ SİNAN SALLABAŞ SAHTE DEDİ
Sinan Sallabaş'ın açıklamasında sahte olduğunu söylediği ses kayıtları ile ilgili daha önce Haber Gazetesinde yayınlanan bir duyuruda ifşa edilen ses kayıtlarının Sinan Sallabaş'a ait olduğu adeta teyit edilirken, Sallabaş'ın bugün yaptığı açıklamada ses kayıtlarının sahte olduğunu söylemesi büyük bir çelişki yarattı.HABER GAZETESİ SES KAYDI ARACINDA ALINDI AÇIKLAMASI YAPTI
Haber Gazetesinde ses kayıtları ile ilgili 9 Nisan 2018 tarihinde yayınlanan duyuruda, "Haber Medya Grubu'na bağlı Haberaks TV'de genel yayın yönetmeni olmadığı bir dönemde, kendi aracıyla seyahat ettiği sırada beraberindeki kişi ya da kişilerce konuşması kayda alınıp, sonra da bu ses kaydını 2 yıl aradan sonra kesintili montajlı olarak bazı yerel mecralarca servis edilmesi konusu, kasıtlı bir biçimde sanki Haberaks TV'de yayınlanmış gibi bir algı yaratılmak istenmiştir. Kurulduğu yıldan bu yana okuyucu, dinleyici ve izleyicilerinin hassasiyetini dikkate alan Haber Medya; doğru ve tarafsız yayıncılık anlayışı, ilkeli duruşu ve değerlere sahip çıkma titizliğinden asla taviz vermemiş ve bundan sonra da vermeyecektir. Saygılarımızla" denilmişti. 

DURUM TESPİTİ Mİ TEYİT Mİ
Haber Medya Grubundan yapılan bu açıklamada ise, kullanılan dil ile olayla ilgili bir durum tespiti mi yapıldığı, ya da ses kayıtlarının teyit mi edildiği dolambaçlı cümleler kurulması nedeni ile tam anlaşılamadı.

KRİMİNAL İNCELEME VAR MI
Haber Gazetesinde yapılan açıklamada yer alan, "Haber Medya Grubu'na bağlı Haberaks TV'de genel yayın yönetmeni olmadığı bir dönemde, kendi aracıyla seyahat ettiği sırada beraberindeki kişi ya da kişilerce konuşması kayda alınıp," cümleleri ses kaydının Sinan Sallabaş'a ait olduğunu teyit eden bir ifade olarak kayıtlara geçerken, Sinan Sallabaş'ın hangi kriminal inceleme sonrası ve hangi gerekçe ile ses kayıtları için 'sahte' dediği de merak konusu oldu.

KÖTÜLÜK.. AK PARTİ Mİ HÜKÜMET Mİ NEDİR
Sinan Sallabaş kendini savunduğu açıklamasında ayrıca ses kayıtlarını haber yapan gazete ve internet sitelerini de hedef alarak, "Diğer yandan kötülük tarafından özgür iradeleri teslim alınarak önce esir, sonra da köle yapılan ve içleri kinle, nefretle, kibirle, öfkeyle ve hırsla doldurulan, tehdit ve şantaj anlayışıyla tetikçilik yapan bazı sözde gazete ve internet sitelerinin.. " demeside dikkat çekti.

Kendini savunduğu açıklamasında gazete ve internet sitelerini, kötülük tarafından esir alınmakla suçlayan Sinan Sallabaş'ın 'Kötülük' olarak ifade ettiği varlıkla AK Parti'yi mi yoksa hükümeti mi veyahutta kendisinin de beslendiği sistemimi kastettiği anlaşılamadı. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Zeytin Dalı Harekatında öldürülen teröristlerin sayısı 4 bin 157 oldu

Zeytin Dalı Harekatında öldürülen teröristlerin sayısı 4 bin 157 oldu