18 Haziran 2021 Cuma

SAMSUN'DA ODA BAŞKANI METİN SİNECEK VALİ'Yİ YAPTIRDIĞI 15 TEMMUZ ANITINI GÖRMEYE DAVET ETTİ

Samsun'da oda başkanı Metin Sinecek Vali'yi yaptırdığı 15 Temmuz anıtını görmeye davet etti

Samsun-Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, Sinop Cezaevinde kalan mahkumlara yaptırdığı 15 Temmuz Anıtını kooperatif binasında sergilerken Samsun Valisi Osman Kaymak'ı 15 Temmuz anıtını görmeye davet etti.

16 Temmuz 2019 Salı 15:20 GÜNCEL

Samsun-Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, 15 Temmuz hani darbe girişiminin 3'üncü yıl dönümünde, Sinop Cezaevinde kalan mahkumlara yaptırdığı 15 Temmuz Anıtını, kooperatif binasında yaptırdığı özel bölmede sergiliyor.


15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ terör örgütünün Türkiye'de gerçekleştirmeye kalkıştığı darbe girişimini ve bu darbe girişimine karşı koyarken şehit olan vatandaşları unutturmamak için Sinop Cezaevinde kalan mahkumlara 15 Temmuz Anıtı yaptırdığını açıklayan Metin Sinecek, "Sinop Cezaevinde kalan mahkumlara 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde 15 Temmuz Anıtı yaptırdık. Bu anıtta, 15 Temmuz Şehitler Köprüsünün maketi ve bu maket üzerinde ise  o karanlık gecede darbecilere canları ile direnen vatandaşlarımızın destansı direnişini anlatan figürler bulunuyor. Yine yaptırmış olduğumuz 15 Temmuz Anıtında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Anıtkabir bulunuyor. Kooperatif binamızda sergilediğimiz 15 Temmuz Anıtında ki maketler, kredi ve kredi ödemeleri için buraya gelen esnaflarımızın büyük ilgisini çekiyor." dedi.

15 Temmuz hain darbe girişimini 3'üncü yıl dönümünde bir kez daha kınadıklarını kaydeden Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, açıklamasında, "Allah bizlere bu ülkeye böyle bir olayı bir daha yaşatmasın. 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimine canlarını ortaya koyarak karşı koyan ve şehit olan insanlarımıza çok şey borçluyuz. Onları unutturmamak için böyle bir anıt yaptırdık." diye konuştu.

Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde sergilenen 15 Temmuz Anıtında ayrıca Şehit Ömer Halisdemir, şehit Erol Olçok'un fotoğrafları ve 15 Temmuz gecesine ait karelerde yer alıyor. Öte yandan Metin Sinecek yapığı açıklamada Samsun Valisi Osman Kaymak'ı da 15 Temmuz'un 3'üncü yıl dönümünde esnaf odasına davet ederek 15 Temmuz Anıtını görmeye ve kutlanacak olan Ahilik Haftası öncesi ise esnaflarla buluşmak üzere odaya davet etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak ve belediye başkanları yaşlanınca nasıl görünecekler

Samsun Valisi Osman Kaymak ve belediye başkanları yaşlanınca nasıl görünecekler