16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN'DA OKUL AİLE BİRLİKLERİ ÖĞRENCİ VELİLERİNE IBAN NUMARASI VERDİ

Samsun'da okul aile birlikleri öğrenci velilerine IBAN numarası verdi

Samsun'da Korona Virüs sürecinde yüz yüze eğitime birinci sınıflar için başlanırken, okul aile birlikleri de öğrenci velilerine okul için para yatırmaları için IBAN hesap numaraları vermeye başladı.

29 Eylül 2020 Salı 12:34 GÜNCEL

Samsun'da okul aile birliklerinin Korona Virüs salgını sürecinde okul ihtiyaçlarını karşılamak için öğrenci velilerinden para isteyerek IBAN numaraları vermesi tepki çekti.


Korona Virüs salgını sürecinde ekonomik olarak zor günler geçiren ve asgari ücret ile çalışan bir çok aile okul aile birliklerinden gelen ve her ay için istenen para yardımını karşılayacak durumda olmadıklarını belirterek, "Biz asgari ücretle çalışıyoruz. İçinde bulunduğumuz şartlar nedeniyle de herkes gibi zorluklar çekiyoruz. Evin ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanırken okul aile birlikleri okul borçlarının ödenmesi için bizlerden her ay için para talep ediyor. Kimse bizlerin borçlarını sormuyor. Kimse bize gönüllü olarak borçlarımızı ödeyelim diye gönüllü bağış yapmıyor. " dedi.

Samsun'da bir okul aile birliğinden öğrenci velilerine gönderilen yazıda ise "Pandemi ile ilgili hijyen, aparat, ilaçlama çalıştırılıcak eleman, temizlik malzemeleri, yönlendirme levhaları, bilgi ve ikaz afişleri, kırtasiye için hayli harcama yaptık. Her velinin mutlaka her ay okul banka hesabına gönüllü bir şekilde bir miktar para yatırmalarını rica ediyoruz. Biriken borçlar her ay çalışacak-şimdilik bir iki elemanın ücretini ödeyebilmek için düzenli bir gelire ihtiyacımız olacaktır. Öğrencilerin ateşi ölçülecek her gün dezenfekte edilecek, temizlik, bakım, okulun ihtiyaçları personel giderleri tüm bunlar kolay işler değil. 7 aydır çok az katkı sunan velimiz oldu. Bu zor dönemde fedakarlık sırası artık sizde. Ayakta kalabilmemiz, verimli hizmet üretebilmemiz, sağlıklı bir eğitim-öğretim sunabilmemiz için durumu sizin takdirlerinize bırakıyoruz. Lütfen bizi yalnız bırakmayın"  denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da zabıtalar kaldırım işgali yapan esnaflar ve seyyar satıcıları denetledi

Samsun'da zabıtalar kaldırım işgali yapan esnaflar ve seyyar satıcıları denetledi