21 Nisan 2019 Pazar

SAMSUN'DA ÖMER HALİSDEMİR SORUSUNU SİYASİ BULAN KAYMAKAM'A SORUŞTURMA AÇILDI

Samsun'da Ömer Halisdemir sorusunu siyasi bulan Kaymakam'a soruşturma açıldı

Samsun Valiliği, Canik ilçesinde çarşı ve mahalle bekçisi alımı mülakatında yer alan 15 Temmuz sorusu ile ilgili "Kaymakamı Kızdıran 15 Temmuz Sorusu' haberleri üzerine soruşturma başlatıldığını duyurdu.

29 Aralık 2017 Cuma 18:37 GÜNCEL

Samsun'da bir yerel gazetede gündeme gelen 'Kaymakamı Kızdıran 15 Temmuz Sorusu' başlıklı haber üzerine Samsun Valiliği, konu ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.


Samsun'un Canik ilçesinde çarşı ve mahalle bekçisi alımı mülakatında adaylara, "15 Temmuz darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı Karargahında şahadeti göze alarak Tuğgeneral Semih Terzi'yi vuran astsubayımızın kimdir?" sorusu yöneltildi. 

Bekçi alımı mülakatında sorulan bu soruyu ise iddiaya göre Canik İlçe Kaymakamı  İlhan Turgut, siyasi bularak tepki gösterdi. Canik İlçe Kaymakamı İlhan Turgut'un mülakatta sorulan "15 Temmuz darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı Karargahında şahadeti göze alarak Tuğgeneral Semih Terzi'yi vuran astsubayımızın kimdir?" şeklinde ki soru nedeni ileCanik İlçe Milli Eğitim Müdürüne kızarak, "Bu soru siyasi, ben size siyasi soru hazırlamayın" demedim mi  diyerek,  Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar'a kızarak, soruların bulunduğu kağıdı fırlattığı gündeme geldi.İddiaya göre Canik İlçe Kaymakamı İlhan Turgut'un bu tepkisi üzerine bekçi adaylarına mülakatta yer alan , "15 Temmuz darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı Karargahında şahadeti göze alarak Tuğgeneral Semih Terzi'yi vuran astsubayımızın kimdir?" sorusu sorulmadı.

VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Olayın Samsun Valiliğine şikayet edilmesi sonrası ise Valilik'ten konu ile ilgili bir açıklama yapıldı. Samsun Valiliği gündeme gelen iddialar üzerine yaptığı açıklamada, "İlimiz Canik İlçemizde Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı mülakatında adaylara sorulacak sorular arasında bulunan 15 Temmuz sorusu ile ilgili yerel medyada yer alan ‘Kaymakamı Kızdıran 15 Temmuz Sorusu’ başlıklı haberle ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'da Erkurt Tutu ve yönetimi topluca istifa etti

Samsunspor'da Erkurt Tutu ve yönetimi topluca istifa etti