25 Nisan 2019 Perşembe

SAMSUN'DA OMÜ'NÜN CANİK BAŞARI'DAN TALAN ETTİĞİ EŞYALAR GÖRÜNTÜLENDİ

Samsun'da OMÜ'nün Canik Başarı'dan talan ettiği eşyalar görüntülendi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin (OMÜ) Samsun Üniversitesi'nin yapılacağı eski Canik Başarı Üniversitesinden talan ettiği eşyalar görüntülendi.

31 Mart 2018 Cumartesi 16:13 GÜNCEL

Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin (OMÜ) Samsun Üniversitesi ismi ile Samsun'a kazandırılacak olan eski Canik Başarı Üniversitesi'nin eşyalarını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Samsun'a ikinci bir devlet üniversitesi yapıyoruz" açıklamasının ardından kamyonlarla toplayıp alması tepkilere neden oldu. 


Samsun'da ikinci devlet üniversitesinin yapılacağı eski Canik Başarı Üniversitesi'nde bulunan eşyaların Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından talan edildiği iddiasının ardından yeni gelişme yaşandı.

Samsun'da yayın yapan Hedef Halk Gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun'a yapılacağını açıkladığı ikinci devlet üniversitesi müjdesinin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin 'Samsun Üniversitesi' ismi ile YÖK tarafından onaylanan eski Canik Başarı Üniversitesinde ki tüm eşyaları talan ettiğini gündeme getirmişti. 

Hedef Halk Gazetesinden Zekerriye Fırat, dün 'Batan Geminin Malları Gibi' başlıklı haberinin ardından talan edilen eşyaların izini sürerken, OMÜ tarafından kamyonlara yüklenilerek götürülen eşyaları buldu. Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Samsun İl Kongresinde, ikinci bir devlet üniversitesinin yapılacağını açıklamış bu üniversitenin isminin ise Samsun Üniversitesi olacağını duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Samsun Üniversitesi'nin ise KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesi kampüsünde yapılacağı bilinirken, OMÜ'nün kapatıldıktan sonra bünyesine dahil olan eski Canik Başarı Üniversitesi binalarında ki eşyaları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği Samsun Üniversitesi müjdesinin ardından kamyonlarla boşaltması şaşkınlık yaratmıştı. Hedef Halk Gazetesi, bu durumu haberleştirerek, OMÜ'nün ikinci devlet üniversitesi olacak olan eski Canik Başarı Üniversitesi binalarında ki eşyaları talan ettiğini gündeme getirmişti. 

Canik Başarı Üniversitesi binalarından OMÜ tarafından alınan eşyaların izini süren Hedef Halk Gazetesi muhaberilerinden Zekerriya Fırat, o eşyaları Ondokuz Mayıs Üniversitesinde görüntüledi. Gazete, 'Ne Varsa Alıp Götürmüşler' başlığı ile yayınladığı bugün ki haberinde Canik Başarı Üniversitesinden alınan eşyaların OMÜ tarafından çeşitli fakülte ve Meslek Yüksek Okuluna dağıttığını yazdı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'den Atakum Belediyesi açıklaması

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'den Atakum Belediyesi açıklaması