16 Ekim 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA OYNAMIYORSAN PAYLAŞ KAMPANYASI İLE 90 KOLİ OYUNCAK ANAOKULLARINA DAĞITILDI

Samsun'da Oynamıyorsan Paylaş kampanyası ile 90 koli oyuncak anaokullarına dağıtıldı

Samsun'da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye sloganı ile başlatılan Oynamıyorsan Paylaş kampanyası ile toplanan 90 koli oyuncak, Atakum Kurupelit Anaokulunda düzenlenen törenle, 51 anaokuluna gönderilmek üzere dağıtıldı.

09 Mart 2019 Cumartesi 13:09 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Oynamıyorsan Paylaş kampanyası kapsamında toplanan 90 koli oyuncağın Atakum Kurupelit Anaokulunda düzenlenen dağıtım törenine katıldı.


Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı "Oynamıyorsan Paylaş" kampanyası çerçevesinde toplanan 90 koli oyuncak ihtiyacı olan köy okullarına dağıtıldı.

Samsun'da Beş yaş okullaşma oranını artırmaya yönelik başlatılan Oynamıyorsan Paylaş projesi kapsamında oyuncak ihtiyacı olan okullara destek sağlamak amacıyla toplanan oyuncaklar, Atakum Kurupelit Anaokulu'nda düzenlenen etkinlikte ihtiyacı olan okullara dağıtıldı.Oynamıyorsan Paylaş kampanyası kapsamında düzenlenen törende Samsun Valisi Osman Kaymak, projenin çok anlamlı olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: 

"Oyuncaklarını paylaşan değerli çocuklarımıza ve velilere ayrıca teşekkür ediyorum. Okul öncesi eğitimin faydası ve önemi artık uzmanlar tarafından tartışmasız bir şekilde anlatılıyor. Türkiye’de de uzun yıllardan beri eğitimde bir seferberlik yürütülüyordu. Samsun'da bu yarışta yüzde 80'lere vararak geri kalmadığını göstermiştir. Biz Samsun'da eğitimde başarıyı yakalamak için özellikle fiziki şartların iyileştirilmesi anlamında 2019 sonu itibariyle çiftli eğitimden tekli eğitime geçme konusunda çok ciddi çalışmalar yapıyoruz." Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ise okul öncesi eğitimin amacının çocukların bedensel, zihinsel ve kişisel gelişmelerini sağlamak olduğunu ifade etti. 

Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, şunları kaydetti:

"Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye sloganıyla hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında erken çocukluk kazanımlarına uygun olarak biz de 'Oynamıyorsan Paylaş' projesini başlattık. Buradaki amacımız fiziksel imkanları yada materyal anlamında zayıf gördüğümüz okullarımızı daha zengin hale getirmektir. Bunun için Samsun'da stantlar kurarak öğrencilerimizden, öğretmenlerimizden ve halkımızdan evinde çocuğunun fazla oyuncağını oluşturduğumuz kumbaralarda topladık .Topladığımız 90 koli içerisinde bulunan oyuncakları 51 anaokulumuza ulaştıracağız." 

Ardından Vali Kaymak, oyuncakların bulunduğu kolileri okul müdürlerine teslim etti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun Milletvekili Kırcalı: Belediyeler aynı tarafta olursa hizmet halka kolay ulaşır

AK Parti Samsun Milletvekili Kırcalı: Belediyeler aynı tarafta olursa hizmet halka kolay ulaşır