26 Ocak 2021 Salı

SAMSUN'DA OZAN ARİF'İN İSMİNİN PARKA VERİLMESİ TEKLİFİNE MHP'Lİ MECLİS ÜYELERİ KARŞI ÇIKTI

Samsun'da Ozan Arif'in isminin parka verilmesi teklifine MHP'li meclis üyeleri karşı çıktı

Samsun'da CHP'li Atakum Belediye Meclis toplantısında Ozan Arif'in isminin parka verilmesi teklifine MHP'li Meclis üyelerinin 'Bahçeli'ye hakaret etti' diyerek karşı çıktıları öğrenildi.

05 Temmuz 2019 Cuma 16:37 GÜNCEL

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi Meclisinde merhum ülkücü sanatçı Ozan Arif'in isminin parka verilmesi teklifine MHP'li Meclis üyelerinin karşı çıktığı öğrenildi.


Geçtiğimiz günlerde yapılan Atakum Belediyesi Meclis toplantısında ülkücü merhum sanatçı Ozan Arif'in isminin bir parka verilmesi teklif edildi. Ozan Arif'in isminin parka verilmesi teklifinin meclis toplantısında gündeme gelmesi ile MHP Grubunun bu teklife karşı çıktığı ve teklife destek vermediği bildirildi.

MHP Atakum Belediyesi Meclis üyesi Murat Talu, Ozan Arif'in isminin parka verilmesi teklifine "Genel Başkanımıza ve camiamıza hakaret eden bir insanın parka isminin verilmesi hoşumuza gitmedi. Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret eden bir insanın ismi parka verilmek istense siz kabul eder misiniz? Ben şahsen kabul etmem. Biz maddenin oy çokluğuyla kabul edilmesini istiyoruz” diyerek karşı çıktı.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise, MHP Meclis üyesi Talu'nun tepkisine  “Ben hassasiyetinizi anlıyorum. Biz Ozan Arif’in ismini milliyetçi ruhuyla, sanatçı ruhuyla Anadolu kültürünü aktardığı için yaşatılmasını istiyoruz. Sizin de böyle kabul etmenizi diliyorum. Ama bu hassasiyet doğru bir hassasiyet” yanıtını verdi.

Yapılan meclis görüşmesinin ardından gündem Ozan Arif'in isminin parka verilmesi ile ilgili gündem maddesi AK Parti  ve CHP'lilerin oylarıyla komisyona havale edilirken, teklife MHP Grubu destek vermedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Çarşamba Belediye Başkanı Doğan pazar esnaflarının sofrasına oturdu

Samsun'da Çarşamba Belediye Başkanı Doğan pazar esnaflarının sofrasına oturdu