20 Nisan 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNE BİNEN ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN ÜCRETİNİ BELEDİYE KARŞILAYACAK

Samsun'da özel halk otobüslerine binen şehit yakınları ve gazilerin ücretini belediye karşılayacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, özel halk otobüslerine ücretsiz binen şehit yakınları, gaziler ve 65 yaş üstü vatandaşların yol ücretlerinin yarısını belediyelerinin karşılayacağını açıkladı.

13 Kasım 2018 Salı 20:17 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, şehit yakınları, gaziler ve 65 yaş üstü vatandaşların özel halk otobüslerine ücretsiz binmesini sorun haline getiren otobüs sahiplerine ücretsiz binen yolcuların ücretini belediye olarak karşılayacaklarını söyledi.


Bilindiği üzere devlet şehit yakınları, gaziler ve 65 yaş üstü vatandaşlara özel ve halk otobüslerine ücretsiz binmesi yönünde bir hak tanımıştı. Özel halk otobüsü sahipleri ise yıllardan beri şehit yakınları, gaziler ve 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz seyahat etmelerini sorun haline getirip bu duruma tepki gösteriyordu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Samsun'da biraraya geldiği özel halk otobüsü sahiplerinin ' zarar ediyoruz' bahanesini ortadan kaldırmak için, ücretsiz olarak özel halk otobüslerine binen şehit yakınları, gaziler ve 65 yaş üstü yolcuların ücretini belediye olarak karşılayacaklarını söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Şahin, yaptığı açıklamada, "Samsun genelinde ayakta yolcu taşımacılığı yapan işletmelerin ücretsiz geçişlerden dolayı oluşan kayıplarının yarısını Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak biz karşılayarak esnaf arkadaşlarımıza destek olacağız" dedi.

Zihni Şahin, özel halk otobüsçüleri ile bir araya geldiği toplantıda ayrıca  şunları dile getirdi.
"Özel halk otobüs işletmelerin en büyük sıkıntısı biliyoruz ki ücretsiz geçişler. Samsun genelinde ayakta yolcu taşımacılığı yapan özel halk otobüslerimizin ve SAMULAŞ A.Ş'nin ücretsiz geçişlerden dolayı oluşan kayıplarının yarısını Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak biz karşılayarak esnaf arkadaşlarımıza destek olacağız. Bugün imkanlarımız bu kadar. İnşallah belediye güçlendikçe desteklerimiz daha da artacak. Çünkü siz yolunuza devam edemezseniz yaptığımız işlerden keyif almamız mümkün değil. Bu kararın hayırlı olmasını dileklerimle, hepinize kazasız belasız bir şekilde helalinden bol kazançlar diliyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Nejat

13 Kasım 2018 Salı 23:54

60 yaş üstü ücretsiz değil yarı ücret olmalı. Bir kilo hamsi almaya Atakum dan saathaneye gelen var. Bari işe gidiş ve geliş saatlerinde gezme için binmeyin.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Osman Genç: Samsun'u yeniden öncü şehir yapacak projeler elimizin altında

Osman Genç: Samsun'u yeniden öncü şehir yapacak projeler elimizin altında