17 Ocak 2021 Pazar

SAMSUN'DA PARAŞÜT VURGUNU İDDİASINDA YENİ GELİŞME! ATAKUM BELEDİYESİ DE PARAMOTOR ALMIŞ

Samsun'da paraşüt vurgunu iddiasında yeni gelişme! Atakum Belediyesi de paramotor almış

Samsun'da paraşüt vurgunu iddiasında yeni gelişme! Atakum Belediyesi de paramotor almış, Samsun'da Canik Belediyesi tarafından bir kulübe alınan 159 bin lira değerinde ki paraşütlerin Ölü Deniz'de turistlere kiralandığı iddiasının ardından Atakum Belediyesinin aldığı paramotorunda ticari işlerde kullanıldığı gündeme geldi.

07 Temmuz 2019 Pazar 17:02 GÜNCEL

Samsun'da Canik Belediyesinin 159 bin TL'ye bir kulüp için aldığı paraşütler ve Atakum Belediyesi tarafından alınan paramotoru kulüp başkanının zimmetine geçirildiği ve belediyelerin kulüp faaliyetleri için aldığı ekipmanların ticari işler için kullanıldığı iddiası şaşkınlık yarattı.


Samsun Uçuş Kulübü Başkanı Köksal Akman bugün düzenlenen kulüp tanıtım toplantısında, Canik Belediyesinin bir kulübe yaklaşık 159 bin TL değerinde paraşütler aldığını ancak bu paraşütlerin Ölü Deniz'de turistlere kiralandığını gündeme getirmişti. 

Kulüp çalışmaları için Canik Belediyesi tarafından alınan paraşütlerin, kulüp başkanı tarafından zimmete geçirildiği ve kulüp üyelerine de paraşütlerin kendisine ait olduğunu söyleyerek Ölü Deniz'de bu paraşütleri turistlere kiralayarak para kazandığı iddiası şoke etkisi yaratırken, aynı kulüp başkanının Atakum Belediyesinin aldığı paramotoru da kişisel ticari amaçları için kullandığı iddiası da ortaya atıldı.

Söz konusu kulüp üyeleri, Canik ve Atakum Belediyesinin aldığı paraşüt ve paramotorun, kulüp başkanı tarafından kullanıldığını, belediyelerin aldığı paraşüt ve paramotorun da kendisine ait olduğunu söylediğini gündeme getirdi. Konuyla ilgili bir iddiaya göre de,  söz konusu kulüp başkanının paraşüt ve paramotor aldırmak için kulüp kurduğu, kulüp kurulduktan sonra Canik ve Atakum Beledilyelerine giderek, kulüp çalışmaları için paraşüt ve paramotora ihtiyaçlarının olduğunu söyleyerek bu ekipmanları aldırdığı, ardından belediyelerin parasını ödeyerek aldığı paraşüt ve paramotoru kendisine ait olduğunu söyleyerek Ölü Deniz'e götürdüğü ve bu kiralama işleminden elde edilen gelirinde kulüp kasasına girmediği ileri sürülüyor. 

Samsun'da kurulan kulüp için Canik ve Atakum Belediyesinin parasını ödeyerek aldığı paraşüt ve paramotorun söz konusu kulüp üyeleri tarafından kullanılmadığı, alınan paraşüt ve paramotorun kulüp başkanı tarafından ticari kazanç sağlamak amacıyla kullanıldığı iddialarının yanı sıra, her iki belediyenin de kulüp adı altında dolandırıldığı gündeme geldi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun 245 esnafın kepenk kapatması ile Türkiye birincisi oldu!

Samsun 245 esnafın kepenk kapatması ile Türkiye birincisi oldu!