17 Ocak 2021 Pazar

SAMSUN'DA PARKTEK'İN KALDIRILDIĞI O CADDELERE YENİDEN PARKOMAT CİHAZI KONULMASI İSTENDİ

Samsun'da Parktek'in kaldırıldığı o caddelere yeniden Parkomat cihazı konulması istendi

Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Cumhuriyet caddesi, Fuar caddesi, Abdulhakhamit caddesi ve İstiklal caddesinin ara sokaklarına Parkomat konulması için vatandaşlar dilekçe verdi.

29 Ekim 2019 Salı 00:54 GÜNCEL

Samsun'da Büyükşehir eski Başkanı Zihni Şahin döneminde 31 Mart seçimleri öncesi Parktek uygulamasının kaldırıldığı bazı caddelerde vatandaşlar yeniden Parkomat uygulamasının başlatılması için dilekçe vererek talepte bulundu.


Samsun'da daha önce ücretli otopark olarak kullanılan ve 31 Mart seçimleri öncesi uygulamanın kaldırıldığı caddeler arasında yer alan Cumhuriyet caddesi, Fuar caddesi, Abdulhakhamit caddesi ve İstiklal caddesinin ara sokakları için  vatandaşlar imza toplayarak söz konusu caddelere yeniden parkomat cihazı konulmasını istedi.

Samsun'da yol üstü otopark uygulaması olarak bilinen Parkomat, İlkadım ilçesine bağlı Cumhuriyet caddesi, Fuar caddesi, Abdulhakhamit caddesi ve İstiklal caddesinde eski başkanı Zihni Şahin tarafından kaldırılmıştı. Parkomat firması ve büyükşehir belediyesine dilekçe veren esnaf ve vatandaşların Parkomat uygulamasına kapatılan caddelerde tekrar uygulamanın başlatılması talep edildi. Önümüzdeki günlerde vatandaş ve esnafların vermiş olduğu dilekçeler kapsamında Cumhuriyet caddesi, Fuar caddesi, Abdulhakhamit caddesi ve İstiklal caddesinin ara sokaklarında yeniden Parkomat uygulamasının başlaması bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

cevdet

30 Ekim 2019 Çarşamba 15:16

Belediyeler hizmet için vardır Türkiyenin en pahalı ulaşımı samsunda su da o yönde gidiyor cenaze ücretlerine bile zam yapıldı bu vatandaşın işini kolaylaştırın bu paralı park işi kalksın daha çok otopark alanı oluşturulsun

cemal koyuncu

29 Ekim 2019 Salı 20:36

sonuna kadar destekliyorum.esnaf park yerlerini işgal etmiş.duba, masa sandalye, kömür torbası ile buraları kapatmışlar.buraya park edemezsin. edersen dayak var.burası teksas

ceyhun karamangil

29 Ekim 2019 Salı 09:36

Neden??? haberi bu sorunun cevabı tamamlar.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet coşkusu Haluk Levent ile yaşandı

Samsun'un Atakum ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet coşkusu Haluk Levent ile yaşandı