29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA PAZAR SABAHI MAHALLE HALKI, LASTİK VE KLAKSON SESLERİ İLE YATAKTAN ZIPLADI

Samsun'da Pazar sabahı mahalle halkı, lastik ve klakson sesleri ile yataktan zıpladı

Samsun'un Atakum ilçesi Mimar Sinan mahallesi halkı, Pazar günü sabah saat 6'da lastik ve klakson sesleri ile yataklarından zıpladı. Gürültünün nedeni ise düzenlenen Modifiyeli Araç Festivali..

23 Ağustos 2021 Pazartesi 10:04 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Emek Parkında, Pazar sabahı Modifiyeli Araç Festivalinin yapılması tepkilere neden oldu.


Atakum ilçesi Mimar Sinan mahallesinde bulunan Emek Parkının Pazar günü Modifiyeli Araç Festivaline tahsis edilmesi, vatandaşların tepkilerine neden oldu.

Pazar Sabahı saat 6'da başlayan Modifiyeli Araç Festivali, evlerinde bulunan vatandaşları adeta ayağa kaldırdı. Lastik ve klakson sesleri ile sabahın erken saatlerinde yataklarından zıplayan vatandaşlar, gece saatlerinde başlayan müzik sesleri ile birlikte Pazar sabahı devam eden bu etkinliğe izin verilmiş olmasına isyan etti. Tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getiren vatandaşlar, Emek Parkının bu tür etkinliklere verilmemesi gerektiğini belirtti. 

Atakum Belediyesi ise gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklamada Modifiyeli Araç Festivaline, Samsun Valiliğinin izin verdiğini söyledi.

Pazar günü sabah saatlerinde yaşanan ve gün boyu süren etkinlikte, lastik ve klakson sesleri hiç susmazken, egzoz gazları ise Emek Parkının üstünü kapladı. 

2019 YILINDA ÖNERİMİZİ SUNMUŞTUK
Samsun Kent Haber olarak 2019 yılında bu tür etkinlikler için bir öneride bulunmuş, drift ve otomobil sporları için kent merkezinden uzak bir noktaya bir tesis yapılması gerektiğini dile getirmiştik. Atakum Belediyesi her ne kadar vatandaşın tepkisini çeken Modifiyeli Araç Festivaline Valiliğin izin verdiğini açıklasa da, bu açıklama topu taca atmaktan başka bir şey değildir. BELEDİYE BİZ İZİN VERMEDİK DEDİ
Zira Atakum Belediyesi Valiliğin izin verdiği bu festivale, yer tahsisi olarak Emek Parkını göstermiştir. Yani Emek Parkı'nın tüm sorumluluğu, burada yapılacak etkinliklere izin verme yetkisi yine Atakum Belediyesindedir. Atakum Belediyesi yetkililerinin burada yapması gereken, Valiliğin izin verdiği böyle bir etkinliğe, Pazar günü araçlardan kaynaklı gürültü olabileceği ve bu duruma da tepki gelebileceği empatisini kurarak, etkinliğin başka bir alanda yapılması için Valiliğe alternatif sunmaktır. Peki var mı öyle bir alternatif! Malesef yok! O yüzden emir demiri keser mantığıyla Emek Parkı bu etkinliğe tahsis edilmiştir.

SUÇ GENÇLERDE DEĞİL!
Ortak akıl önerileri başlıklı bir yazımızda, bu soruna dikkati çekmiş ve Samsun'da hem otomobil sporlarının yapılabileceği hem de drift ve modifiyeli araç tutkunlarının rahatça, kimseyi rahatsız etmeden etkinliklerini düzenleyebilecekleri bir tesisin yapılması gerektiğini  2019 yılında dile getirmiştik. Atakum ilçesinde tepki çeken bu etkinliği düzenleyen gençlerin hiç bir suçu yok. Asıl suç, bu gençlerin tutkularını, ilgi duyduğu sporları göz ardı edip, bu tür etkinlikler için bir tesis yapması gerektiğini göremeyenlerdedir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mert

23 Ağustos 2021 Pazartesi 09:55

Bence etkinlik ve yer ile alakalı bir sorun yok.Gençler için gayet güzel olmuş.Orada bulunan görevlilerin etkinliğin başlama saatine kadar kontrollü ve uyarıcı bir şekil de çalışmaları gerekirdi.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a neden kruvaziyer gemileri gelmiyor? Sorunun yanıtı haberde

Samsun'a neden kruvaziyer gemileri gelmiyor? Sorunun yanıtı haberde