28 Ocak 2021 Perşembe

SAMSUN'DA PAZARCILAR ODASI BAŞKANI MUHAMMET YAZICI'NIN TANZİM ÖFKESİ!

Samsun'da pazarcılar odası başkanı Muhammet Yazıcı'nın tanzim öfkesi!

Samsun Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, tanzim satış merkezlerine, "Bunu esnafına kim yaparsa yapsın içinde Allah korkusu olur. Sen esnafının nasıl zarara uğratırsın" diyerek tepki gösterdi.

14 Nisan 2019 Pazar 17:47 GÜNCEL

Samsun Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, Samsun'da kurulan tanzim satış merkezlerine yönelik öfkesi sürdürüyor.


Samsun'da yerel seçim öncesi kurulan tanzim satış merkezleri ile ilgili açıklama yapan Samsun Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, tanzim satış çadırlarının esnafı bitirdiğini söyledi.

Samsun’da vatandaşlar pazar ve manavlardan yarım kilo sebze ve meyve alışverişine başladı. Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Yazıcı ise  tanzim satış mağazalarını eleştirdi. 

Tanzim satışların birçok ilde uygulanmadığını belirten Samsun Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, Hedef Halk Gazetesi muhabiri Recep Mol'a yaptığı açıklamada "Ciddi anlamda Samsunlu pazarcıların zararı var. Devletimiz bizden vergi alıyor, sonra bizimle rekabet ediyor. Böyle bir adaletsizlik var mı başka yerde. Fiyatlar çok yüksek bizlerde bunu biliyoruz. Hiçbir sene fiyatlar bu kadar yüksek değildi. Ancak bu sene verim düşük oldu. Hem sebze hem de meyve fiyatları arttı" diye konuştu.

ESNAFI BÖYLE BİTİRYORLAR
Tanzim satış merkezleri ile ilgili Hedef Halk Gazetesinden Recep Mol'a açıklamalarda bulunarak “Tüketicilerimiz haklı ama bizimde elimizden gelen bir şey yok” diyen Samsun Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, “Sebze meyve pahalı olunca ister istemez yarım kilo işine dönüyoruz. Yoksa herkes daha fazla meyve sebze almak ister. Tanzim mağazaları da tamamen zararına satıyor. Tanzim sisteminde hiçbir adalet yok. Bunda ne mantık var, ne adalet var. Bunu esnafına kim yaparsa yapsın içinde Allah korkusu olur. Sen esnafının nasıl zarara uğratırsın. Bizimle aynı yerden aynı fiyata aynı ürünleri alıyorsun. 3 lira 25 kuruşa domatesi alıyorsun 2 liraya satıyorsun. Bir devlet esnafını bu şekilde bitiriyor. Tanzim mağazalarının kirası yok, işgaliyesi yok, çalışan vergisi yok ve zararına satıyor. Ucuza alınan bir yer olsa biz de oradan gider alırız ama onlar da bizim aldığımız yerden alıyor” ifadelerini kullandı.

MUSTAFA DEMİR BAŞKAN İLE GÖRÜŞECEĞİM
Yazıcı şöyle devam etti; “Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile pazarcılardan ve manavlardan işgaliye parası alınmaması için görüşeceğim. Mustafa başkanın bizleri kırmayacağını düşünüyorum. İlçe belediye başkanlarına böyle bir talimat verirse sevineceğiz ve evlerimize ekmek götüreceğiz. Bu ayın sonuna doğru taze patates piyasaya çıkacak ve fiyatı düşecek. Diğer sebze ürünlerinde de ucuzlama olacak. Ramazan ayında ucuz sebze yenilebilecek." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

vatantaş

14 Nisan 2019 Pazar 22:24

başkanmış kan emiciler bu milletin ekmeğinde gözü olanlar sizde allah korkusu varmı birde utanmadan ağlıyorsunuz

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Kavak'ta tır ile çarpışan araçta can veren iki kardeş toprağa verildi

Samsun Kavak'ta tır ile çarpışan araçta can veren iki kardeş toprağa verildi