12 Aralık 2019 Perşembe

SAMSUN'DA PAZARCILAR ODASI BAŞKANINDAN TANZİM SATIŞ TEPKİSİ! EKMEĞİMİZLE OYNANIYOR

Samsun'da pazarcılar odası başkanından tanzim satış tepkisi! Ekmeğimizle oynanıyor

Samsun Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği'ne (SESOB) bağlı Samsun Sabit Seyyar Pazarcılar Ve Manavlar Esnaf Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, tanzim satış merkezlerine tepki gösterdi, "Bu bir siyasi yatırımdır. Pazarcının ekmeği ile oynanıyor" dedi.

07 Mart 2019 Perşembe 17:24 GÜNCEL

Samsun Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği'ne (SESOB) bağlı Samsun Sabit Seyyar Pazarcılar Ve Manavlar Esnaf Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, bir süre önce Samsun'un İlkadım Atakum ve Canik ilçelerinde hizmete giren tanzim satış merkezlerine tepki gösterdi.


Samsun'da da kurulan ve hizmete giren tanzim satış merkezlerine Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği'ne (SESOB) bağlı Samsun Sabit Seyyar Pazarcılar Ve Manavlar Esnaf Odası Başkanı Muhammet Yazıcı'dan "Pazarcının ekmeği ile oynanıyor" tepkisi geldi.

Samsun'da hizmete giren tanzim Satış uygulamasının pazar esnafını vurduğunu söyleyen esnaf odası başkanı Muhammet Yazıcı, Tanzim Satış yüzünden pazar esnafının çok zor durumda olduğunu belirtti.

‘PAZARCININ EKMEĞİYLE OYNANIYOR’
 diyekonustu.com'a konuşan Samsun Sabit Seyyar Pazarcılar Ve Manavlar Esnaf Odası Başkanı Muhammet Yazıcı Muhammet Yazıcı, “Tanzim satışlar pazar esnafının belini bükmüştür. Esnaf bu uygulamadan nasıl memnun olsun? 3 liraya alıp 2 liraya satıyorlar. Bir de insanları kuyruğa sokup eziyet çektiriyorlar. Bundan en çok faydalanan esnaf ve lokantalar. Burada neden çilek, biber, patlıcan ve dolma biber satmıyorlar? Çünkü fiyatlar pahalı. Bu hiç adil değil. İhtimal dahi vermediğimiz şey başımıza geldi. Devlet ticaret yapar mı? Federasyonumuza kayıtlı 330 bin esnafımız var. Bu insanların emekleri ve ekmekleri ile oynuyorlar” şeklinde konuştu.

‘PAZAR ESNAFI ÇOK ZOR DURUMDA’
 “Ben sayın Cumhurbaşkanı’nı yanlış bilgi verdi ve yönlendirdiler diye düşünüyorum” diyen Muhammet Yazıcı, “Bu siyasi bir yatırımdır, başka bir izahı yoktur. Açtıkları pazardaki esnafın tezgahı kadar. Samsun’un yüzde 5’ine bile hitap edilmiyor. Karşımızda devlet var. Çok zor durumdayız. Kira eleman parası verilmiyor ve zararına satıyorlar. Bu mantık hatasıdır. Bu kadar insanın ekmeği ile kimsenin oynamak hakkı yok. Bu esnafın da ailesi çocuklar var. Bugün yerel yönetimin de suçu yok, talimat geliyor mecburen yapıyorlar. Biz pazar esnafı olarak, bu uygulamanın bir an evvel sona ermesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhur İttifakı Samsun adayı Mustafa Demir: Sağlıkta kalite artacak

Cumhur İttifakı Samsun adayı Mustafa Demir: Sağlıkta kalite artacak