24 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN'DA POZİTİF ÖĞRETMENLER TEMASLI OLDUKLARI ÖĞRENCİLERİ BİLDİRMİYOR İDDİASI

Samsun'da pozitif öğretmenler temaslı oldukları öğrencileri bildirmiyor iddiası

Samsun'da pozitif öğretmenler temaslı oldukları öğrencileri bildirmiyor iddiası. Samsun'da bazı okullarda görev yapan öğretmenlerin KoronaVirüs'e yakalandığı ve virüsü öğrencilerine de bulaştırdığı gündeme geldi.

10 Mart 2021 Çarşamba 15:25 GÜNCEL

Samsun'da bazı okul öğretmenlerinin KoronaVirüs'e yakalandıkları testlerinin pozitif olduğu ve temas ettikleri öğrencileri söylemeyerek, salgının yayılmasına neden oldukları iddia edildi.


Karadeniz bölgesinde KoronaVirüs vakalarının en fazla artış  gösterdiği illerin başında gelen Samsun'da eğitim camiasında da çok sayıda pozitif vaka olduğu bildirildi.

Samsun'da bazı okullarda görev yapan öğretmenlerin testlerinin pozitif çıktığı, ancak bu durumun gizlendiği, testleri pozitif çıkan öğretmenlerin virüsü öğrencilerine de bulaştırdığı ileri sürülürken, SamsunKentHaber Haber Merkezini arayan bazı vatandaşlar, "Öğretmenler pozitif ancak bu öğretmenler temas ettikleri öğrencileri söylemiyorlar. Söylemedikleri için de KoronaVirüs'a yakalanan öğrenci o virüsü evlerine götürüyor. Belirtiler bir kaç gün sonra çıkmaya başlıyor. Okul idaresi, pozitif durumda olan öğretmenlerin girdikleri sınıflarda bulunan öğrencileride uyarmadığı gibi, öğretmenlerin temas ettiği öğrencileri de belirlemiyor, bildirmiyor" dedi.
 
Atakum İmam Hatip Proje Ortaokulunda da bazı öğretmenlerin testlerinin pozitif çıktığı, temas ettikleri öğrencileri bildirmedikleri gündeme gelirken, çok sayıda öğrencinin de bu nedenye virüse yakalandığı ve temaslı olarak bildirilmedikleri için mağdur durumda kaldıkları öne sürüldü. Temaslı olarak bildirilmeyen öğrencilerin karantinaya kendi insiyatifleri doğrultusunda girdiği, bazı öğrencilerin ise temaslı olarak bildirilmemeleri nedeniyle karantinaya girmeyerek normal hayatlarına devam ettiği gündeme geldi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da KoronaVirüs vakaları neden artıyor? Tabip Odası Başkanı açıkladı

Samsun'da KoronaVirüs vakaları neden artıyor? Tabip Odası Başkanı açıkladı