20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA PROTESTAN KİLİSESİ TÜRK BAYRAĞI ASTI CUMHURİYETİN 95'İNCİ YILINI KUTLADI

Samsun'da Protestan Kilisesi Türk Bayrağı astı Cumhuriyetin 95'inci yılını kutladı

Samsun'un Atakum İlçesinde bulunan Protestan Kilisesi, Cumhuriyet Bayramının 95'inci yılı nedeni ile kilise binasına Türk Bayrağı asarak Cumhuriyeti kutladı.

28 Ekim 2018 Pazar 19:13 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Agape Protestan Kilisesi önünde toplanan protestan hristiyanlar Cumhuriyet Bayramını kutladı.


Atakum ilçesinde bulunan Protestan Kilisesinin pastörü Orhan Pıçaklar, Cumhuriyet Bayramının 95'inci yılı nedeni ile kilise binasına Türk Bayrağı astıktan sonra yaptığı açıklamada,  "Samsun Protestan Kilisesi olarak Azim, inanç ve cesaretin vücut bulduğu bir destanın neticesinde, büyük fedakarlıklar ve ağır bedellerle kurulan cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünü gururla kutluyoruz. Aziz milletimiz Kurtuluş Savaşında topraklarımıza kasteden dış güçlere karşı din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin genç-ihtiyar, kadın-erkek demeden birlik ve beraberlik içerisinde geçit vermemiştir. Büyük bir değişim ve ilerlemenin öncüsü ve örneği olan cumhuriyet, insanımızın kendi kendini yönetebilmesinin ve egemenliğin sadece millete dayalı hale getirilmesinin en büyük teminatı ve güvencesi olmuştur. Devletimizin her ferdi de bu bilinçle, cumhuriyetini ve millî egemenliğini yorulmadan her zaman koruyacak ve sahip olduğumuz değerlere bağlılığını devam ettirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle başta bize cumhuriyeti armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz" dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Makro Market mağduru işçiler Cumhuriyet Meydanında eylem yaptı

Samsun'da Makro Market mağduru işçiler Cumhuriyet Meydanında eylem yaptı