21 Nisan 2019 Pazar

SAMSUN'DA RAMAZAN AYI İÇERİSİNDE 244 GIDA KONTROLÜ YAPILDI

Samsun'da Ramazan ayı içerisinde 244 gıda kontrolü yapıldı

Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Ramazan ayı içerisinde pide, tatlı ve ekmek yapan fırın ve pastahanelere 244 ayrı denetim gerçekleştirdi.

05 Haziran 2018 Salı 11:43 GÜNCEL

Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Ramazan ayında gıda kontrollerini sıklaştırdı. Samsun'da Ramazan pidesi, tatlı ve ekmek gibi gıdaların yapıldığı fırın ve pastahaneler, Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personelleri tarafından denetleniyor.


Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü  Nail Kırmacı, Ramazan ayında yapılan denetimlerle ilgili bilgide "Vatandaşlarımızın sağlıklı gıda tüketmesi ve Ramazan ayını huzurlu bir şekilde geçirebilmesi için Müdürlüğümüz gıda kontrol görevlileri tarafından tüm gıda işletmelerinde olduğu gibi pide ve ekmek çeşitleri üretimi yapan fırınların denetimlerine de hız verilmiştir.  Samsun İl genelinde ekmek ve ekmek çeşitleri üretimi yapan işletmelerde müdürlüğümüz gıda kontrol görevlileri tarafından Ramazan ayı içerisinde 244 denetim yapılmıştır. İşletmelerin alması gereken belge, işyerinin asgari teknik ve hijyenik şartları, üretim şartları, ürünlerin vasıfları, etiket bilgileri, saklama koşulları, gerekli hallerde numune alınması doğrultusunda kontroller devam etmektedir. Ramazan ayı sonuna kadar denetimler etkin bir şekilde devam edecektir" dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun milletvekili adayı Yusuf Ziya Yılmaz: Tekkeköy 24 Haziran için kararını vermiş

Samsun milletvekili adayı Yusuf Ziya Yılmaz: Tekkeköy 24 Haziran için kararını vermiş