23 Eylül 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA RAYLI SİSTEM OMÜ'YE ÇIKACAK! TEST SÜRÜŞLERİ BAŞLADI

Samsun'da raylı sistem OMÜ'ye çıkacak! Test sürüşleri başladı

Samsun'da raylı sistem hattının Ondokuz Mayıs Üniversitesi içerisine de ulaşım sağlaması için başlatılan çalışmaların son aşamaya geldiği, tramvayın OMÜ yerleşkesine yolcu taşıması ile ilgili test sürüşlerinin devam ettiği açıklandı.

02 Ocak 2019 Çarşamba 14:34 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, tramvay hattının Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlanması ile ilgili sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesine yaptığı ziyarette, raylı sistem hattının üniversiteye bağlanması ile ilgili başlatılan çalışmaları denetledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde(OMÜ) bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Başkan Zihni Şahin, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ile birlikte kampüs içerisinde devam eden raylı sistem çalışmalarını yerinde inceledi, ardından Teknopark'ı ziyaret etti.

Başkan Zihni Şahin ilk olarak OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ile Rektörlük makamında bir araya geldi. Karşılıklı fikir ve görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, üniversitede yapılan faaliyetler,  gelişmeler ve araştırmalar hakkında Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’i bilgilendirdi. Başkan Zihni Şahin, OMÜ'nün Türkiye'deki başarılı üniversitelerden biri olduğunu belirterek, "Büyükşehir Belediyesi olarak üniversitemizin her zaman yanında ve destekçisi olduk, olmaya devam edeceğiz" dedi.

TEST SÜRÜŞLERİ DEVAM EDİYOR
Başkan Zihni Şahin daha sonra Rektör Sait Bilgiç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran ve Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı ile birlikte yapımı devam eden Raylı Sistem çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Şahin, "Karadeniz'in tek hafif raylı sistem hattını OMÜ'ye kadar uzatacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. 36 durakta 29 tramvayla hizmet verilen hafif raylı sistemin güzergahı, 5.2 kilometre daha uzatılarak artık OMÜ içerisinde. Tramvayların test sürüşleri devam ediyor. En kısa zamanda çalışmalar tamamlanacak ve raylı sistem OMÜ içerisinde de halkımızın hizmetinde olacak" dedi.VİYADÜKLER, GEÇİTLER VE KÖPRÜ
Hafif raylı sistemin Samsun için bir 'presteji' projesi olduğunu da vurgulayan Başkan Şahin, "Bu proje şimdi de OMÜ'ye prestij kazandıracak. OMÜ kampüsü içerisinde inşa edilen raylı sistem ayrıca viyadükleriyle, üst geçidiyle, tüp geçidiyle, çelik köprüsüyle tamamlandığında bu bölgede ulaşımda çok önemli bir rahatlama ve kolaylık sağlayacaktır. Şimdiden hayırlı olsun" diye konuştu.

DENETİMLER TİTİZLİKLE YAPILDI
Rektör Sait Bilgiç de yaptığı açıklamada, "OMÜ yönetimi olarak, başta öğrencilerimiz olmak üzere her bir bireyimiz, en önemlisi de Samsunluların daha konforlu ve daha kolay bir ulaşım imkanına kavuşması için başlatılan raylı sistem çalışmalarında sona gelmenin mutluluğu içerisindeyiz. Kampüs içerisindeki çalışmalar esnasında her türlü denetim ve diğer işlemler titizlikle yerine getirildi. Tramvaylarımız en kısa sürede hizmete girecektir" dedi.

Başkan Zihni Şahin, daha sonra Teknopark'ı da ziyaret ederek Rektör Sait Bilgiç'den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da TYP kura çekimi hayvanat bahçesinde yapılacak! CHP İl Başkanı tepki gösterdi

Samsun'da TYP kura çekimi hayvanat bahçesinde yapılacak! CHP İl Başkanı tepki gösterdi