02 Mart 2021 Salı

SAMSUN'DA REHAVET NEDENİYLE KORONA VİRÜS VAKALARINDA ARTIŞ OLDUĞU AÇIKLANDI

Samsun'da rehavet nedeniyle Korona Virüs vakalarında artış olduğu açıklandı

Samsun'da Korona Virüs ile ilgili yaşanan rehavet nedeniyle vaka sayılarında artış olduğu açıklandı.

17 Haziran 2020 Çarşamba 19:33 GÜNCEL

Samsun'da maske takma zorunluluğu bulunmaması nedeniyle şehirde Korona Virüs tehdidinin bittiğini sanarak rehavete kapılanların olması nedeniyle vaka sayılarında artış yaşandığı açıklandı.


Samsun Sağlık İl Müdürlüğü, Samsun'da Korona Virüs süreci ile ilgili açıklama yaptı, vatandaşları uyardı. Normalleşme süreci ile birlikte Samsun'da bir rehavet yaşandığına vurgu yapılan açıklamada,  "Son dönemde halkımızın kurallara uyumda gösterdiği rehavet, salgın geçmiş gibi davranılması ve şehirlerası geçiş sonrası ilimize dışarıdan gelen misafirlerimizin etkisiyle vaka sayılarımızda tüm Türkiye’de olduğu gibi bir artış yaşanmıştır." denildi.

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü, vatandaşlara maske takma, sosyal mesafeyi koruma, kalabalık ortamlardan uzak durma, hijyen gibi konularda tedbiri elden bırakmama uyarısı yaparak, şu bilgileri verdi.
"Ancak bu artış kesinlikle ilimiz adına böyle sansasyonel, abartılı ve hiçbir bilimsel veriye dayanmayan bir açıklamaya neden olacak düzeyde değildir.  Vaka sayıları ilimizde tamamen kurallara uyumumuzla bağlantılı olarak bir seyir izlemektedir. İlimizde yaklaşık 10 gündür stabil bir şekilde seyreden vaka sayılarının 1 ya da 10 olmasını belirleyecek şey tamamen halkımızın tedbirlere uyum düzeyidir. Unutulmamalıdır ki koronavirüsle mücadelede önemli olan rakamlar değil, maske, sosyal mesafe ve el hijyeni kurallarına tam uyumdur. Virüse karşı durabilmemizi sağlayacak tek gerçek bunlardır. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Fahrettin Koca şehirlere zorunluluk kararı yoksa bile maske takın uyarısı yaptı

Fahrettin Koca şehirlere zorunluluk kararı yoksa bile maske takın uyarısı yaptı