16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN'DA SAATHANE MEYDAN PROJESİ BİR AY İÇİNDE BİTİYOR

Samsun'da Saathane Meydan Projesi bir ay içinde bitiyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Saathane Meydan projesinin bir ay içinde biteceğini açıklayarak, "Medresesi, Camisi ve Taşhan ile birlikte tarihi doku şehrimizle buluşacak" dedi.

26 Eylül 2020 Cumartesi 16:08 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Saathane Meydan projesi ile ilgili son gelişmeleri açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Saathane Meydanı’nda yapılan kazı çalışmaları sonucu ortaya çıkan kalıntıların etrafının dokusuna uygun bir çitle çevrilerek tarihe yeniden ışık tutulacağını söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Saathane Meydanı’nda devam eden çevre düzenleme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Ağustos ayında Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından çevre düzenleme projesinin onaylanması ile çalışmaların başladığını ve büyük bir kısmının tamamlandığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Alanda tamamen belediyemiz tarafından üretilen oturma grupları, bitki yerleştirme havuzları ile muhteşem bir görsel oluşturacak süs havuzları yer alacak. Mavi ile yeşilin bir arada olduğu peyzaj alanı ile vatandaşlarımız hem nefes alacak hem de gün yüzüne çıkarılan eserleri izleyerek tarihe yolculuk yapacaklar" diye konuştu.

TARİHİ DOKUYA UYGUN OLACAK
Yapılan kazı çalışmaları sonucu ortaya çıkan Selçuklu ve Bizanslılar'dan kalma eserlerin etrafının çitle çevrilerek herkes tarafından görüleceğini de belirten Başkan Demir, "Bu çit tamamen tarihi dokuya uygun olacak. Amacımız Saathane'ye dinlenmek için gelen vatandaşlarımızın tarihi kalıntıları da görerek incelemesi. Çalışmalarımızı da bir ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Medresesi, Camisi ve Taşhan ile birlikte tarihi doku şehrimizle buluşacak" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cem

27 Eylül 2020 Pazar 11:53

başkan icraat yok otopraklar yapacaktın

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Teknofest roket yarışmasında birinci olan Samsunlu takıma ödülü Cumhurbaşkanı verdi

Teknofest roket yarışmasında birinci olan Samsunlu takıma ödülü Cumhurbaşkanı verdi