30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN'DA SALIPAZARI, ÇARŞAMBA VE TERME'DE YİNE SEL KABUSU YAŞANDI

Samsun'da Salıpazarı, Çarşamba ve Terme'de yine sel kabusu yaşandı

Samsun'un Salıpazarı, Terme ve Çarşamba ilçelerinde sağanak yağmur sonrası tarım alanları ile birlikte, ırmak ve dereler taştı, iş yerleri ile bazı yerleşim yerleri de sular altında kaldı.

22 Ağustos 2020 Cumartesi 12:52 GÜNCEL

Samsun'un Salıpazarı, Terme ve Çarşamba ilçelerinde her Ağustos ayında yaşanan sağanak yağmur sonrası sel ve taşkın kabusu yine yaşandı.


Samsun'un Salıpazarı, Terme ve Çarşamba ilçelerinde sağanak yağmurun ardından dereler ve ırmaklar taştı, tarım alanları ile birlikte çok sayıda yerleşim yeri sular altında kaldı.

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde 168, Çarşamba ilçesine 144 kilogram yağmur yağışı düşerken, sağanak yağmur sonrası taşkınlar meydana geldi. Salıpazarı, Terme ve Çarşamba ilçelerinde yaşanan yağmur taşkınlarında can kaybı yaşanmazken, Terme Çayının taşması nedeniyle Salıpazarı ve Terme ilçelerinde çok sayıda yerleşim yeri ve tarım arazisi sular altında kaldı. Sağanak yağmur Çarşamba ilçesinde sanayi sitesinin sular altında kalmasına neden olurken, Terme ve Salıpazarı ilçelerinde ise taşkınlar nedeniyle bazı bölgeler sularla kaplandı.

Samsun'un Salıpazarı ve Çarşamba ve Terme ilçelerinde geçtiğimiz yıllarda yine yağmur sonrası yaşanan sel felaketinde can kayıpları olmuş, çok sayıda yerleşim yeri ile tarım arazisi sular altında kalmıştı. Özellikle Salıpazarı ilçesinde geçmiş yıllarda yaşanan sel felaketleri sebebi ile ilçede ırmak ve derelerde ıslah çalışması başlatılmıştı. Bölgede meydana gelen sel felaketlerinin önlenmesi için Salıpazarı ilçesine baraj yapımı gündeme gelmişti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 3 ilçeye sağanak yağmur yağdı! Ev, iş yeri ve tarım arazileri sulan altında

Samsun'da 3 ilçeye sağanak yağmur yağdı! Ev, iş yeri ve tarım arazileri sulan altında